TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Klucz do życia na nowo – to hasło, które przyświeca rozpoczętemu dzisiaj świętu seniorów.  W ciągu najbliższego tygodnia w mieście odbywać się będą liczne wydarzenia i spotkania dedykowane seniorom, a wszystko zakończy Dzień Seniora w piątek, 7 października.

Miesięcznik „Tarnow.pl” został uznany za najlepszą gazetę miejską w konkursie Kryształy PR-u organizowanym w ramach Ogólnopolskiej Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej w Krakowie. Do 13 edycji konkursu zgłoszono kilkadziesiąt tytułów z całej Polski. Wśród nominowanych do nagrody znalazły się m.in. gazeta wydawana przez magistrat w Krakowie czy w Częstochowie. Decyzją kapituły nagrodą Grand Prix uhonorowano tarnowski miesięcznik.

W pierwszy październikowy weekend wchodzimy z mocno naukowym akcentem. Małopolska Noc Naukowców opanuje miasto już dziś (30 września), ale także w ciągu kolejnych dni odnajdziecie ciekawe, kulturalne i sportowe wydarzenia.

Sześć projektów wybrali do realizacji mieszkańcy Tarnowa w tegorocznej – już piątej – edycji Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu, które tym razem odbywało się tylko drogą elektroniczną, udział wzięło 6185 osób. Najwięcej głosów – 968 – oddano na projekt: Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej 2017.

Dla młodych i nieco starszych miłośników nauki przygotowano szereg atrakcji podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie. Już jutro, 30 października, chętni będą mogli wziąć udział w licznych pokazach i warsztatach, dowiedzieć się ciekawostek, zobaczyć studio radiowe od kuchni, a także skorzystać z kriokomory. Początek wydarzenia o godz. 17.

Ponad 200 bardzo kreatywnych osób wzięło udział w nieKonferencji Miasto Kreatywne/ Tarnów, która odbyła się u Inkubatorze Przedsiębiorczości Tarnowskiego Klastra Przemysłowego.  Przedsięwzięcie jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa.

Znamy wyniki konkursu „Zielony Tarnów” na najpiękniejszy ogród i balkon. Do tegorocznej edycji zgłoszono 51 obiektów. W kategorii ogród przy domu jednorodzinnym jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Bogusławie i Marianowi Słowikom. W przypadku ogrodu przy budynku wielorodzinnym najlepiej wypadł ten zgłoszony przez Teresę Buczek, a przy instytucji jest to ogród znajdujący się przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Z kolei najpiękniejszym balkonem może pochwalić się Tomasz Stachura.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, od 1 października ulegają zmianie trasy linii autobusowych nr 12, 14 i 224. Zmiany te związane są z oddaniem do użytkowania nowo wybudowanego wiaduktu kolejowego na ul. Zbylitowskiej.

Bezpłatne, kompleksowe badania dla dorosłych przygotowały Zespół Przychodni Specjalistycznych oraz Szpital Wojewódzki św. Łukasza w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia, które wyznaczono pod koniec września. Chętni mogą skorzystać m.in. z badania spirometrycznego, mammografii, densytometrycznego, EKG, a także zmierzyć poziom cukru.

Nie głosowałeś w piątej edycji budżetu obywatelskiego? Masz na to czas jeszcze tylko dzisiaj (28 września) do północy. Głos można oddać na jeden z 20 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji. Z takiej możliwości do tej pory skorzystało ponad 5 tysięcy mieszkańców.

Znaczniki

Archiwalne