TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

1 października wystartowało głosowanie na poszczególne projekty w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na zgłoszone przez mieszkańców projekty, które pozytywnie przeszły etap oceny formalnej, głosować mogą wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta. Nowością w tegorocznej edycji jest fakt, że z wykorzystaniem karty miejskiej premium mogą głosować także młodzi mieszkańcy Tarnowa, nawet 16-latkowie.

Na podstawie ustawy o samorządzie gminnym oraz systemu wewnętrznego w Urzędzie Miasta Tarnowa, obowiązki Prezydenta Miasta Tarnowa przejął pierwszy zastępca -  Henryk Słomka – Narożański.

Podczas odbywających się krajowych obchodów Światowego Dnia Turystyki połączonego z obchodami jubileuszu 50 lecia systemu informacji turystycznej w Polsce, na uroczystej gali w Teatrze Polski m w Warszawie wręczono nagrody w konkursie "Na najlepszy punkt informacji turystycznej w Polsce". W okolicznościowej, związanej z okrągłym jubileuszem, kategorii „najlepsi z najlepszych" pierwsze miejsce zajęło Tarnowskie Centrum Informacji.

Ponad 300 osób wzięło udział w I Tarnowskim Dniu Seniora zorganizowanym w Teatrze im. L. Solskiego. Uczestnicy mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ofertami instytucji, które pracują na ich rzecz. Organizatorzy przygotowali także specjalne atrakcje dla uczestników spotkania.

Powstaje analiza zagrożeń, dokument, który opracowują pracownicy Urzędu, ma trafić do Ministerstwa Transportu. Wcześniej ustosunkuje się do tego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Taki jest efekt kolejnego spotkania w sprawie ruchu ciężkich samochodów na autostradzie. Ostateczna decyzja ma zapaść do dwóch tygodni.

Masz małe dziecko, szukasz sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu z maluchem – przyjdź 28 września do Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Odbędą się tam warsztaty dla rodziców i opiekunów.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 września zostanie przeprowadzony test sprawności Radiowego Włączania Syren RSWS-2000 na terenie miasta Tarnowa. Syreny alarmowe wchodzące w skład systemu zostaną około godz. 13:00 włączone na czas 1 minuty.

Ponad setka młodych ludzi z 13 krajów Europy, gościła przez 4 dni w Tarnowie. Byli oni uczestnikami Forum Młodzieży Europy Środkowej (Central Europe Youth Forum), podczas którego rozmawiali na tematy powiązane z polityką władz względem młodzieży, przyszłością młodych ludzi na rynku pracy oraz współpracą międzynarodową pomiędzy organizacjami pozarządowymi. To inicjatywa Stowarzyszenia Projekt Tarnów.

Blisko 8 tysięcy osób zaszczepiono przeciw grypie w ramach miejskiego programu profilaktyki w ostatnich sześciu latach. Koszt wyniósł 200 tysięcy złotych. To niebagatelny wynik w skali kraju. W uznaniu zasług związanych z wieloletnią realizacją programów zdrowotnych i popularyzacją profilaktyki grypy wśród mieszkańców, Rada Naukowa Instytutu Oświaty Zdrowotnej Fundacji Haliny Osińskiej przyznała Tarnowowi tytuł „Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. 

Sala klubowa i toalety. To kolejne części miejskiego kina, które dzięki kompleksowemu remontowi zyskały zupełnie nowy wygląd. Najstarsze tarnowskie kino zmienia się nie do poznania i stare pozostaje już tylko z nazwy. 

Znaczniki

Archiwalne