TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mościckie Centrum Medyczne rozszerza zakres usług. Placówka od pierwszego lipca posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie stomatologiczne. Obejmuje on świadczenia ogólnostomatologiczne i ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży. Ponadto spółka zakupiła nowy aparat punktowy RTG zęba, dzięki czemu będzie wykonywać zdjęcia we własnym zakresie.

List intencyjny w sprawie uruchomienia w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tarnowie zakładu produkcyjnego wyrobów garmażeryjnych podpisali przedstawiciele Tarnowskiego Klastera Przemysłowego i firmy Kuchnia Brawaty Piotr Urbański, Tomasz Szeląg Sp. J. Planowany termin realizacji inwestycji, której efektem może być utworzenia 30-40 miejsc pracy, to 2015 rok. – Zadeklarowaliśmy inwestorowi wszelkie wsparcie w uzyskaniu korzystnych warunków inwestycyjnych – prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego podkreśla Rafał Działowski.

Powinno się to stać jak najszybciej, jest szansa, że bez odsetek – wynika z ekspertyzy prawnej naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Mowa o dobrowolnym zwrocie unijnej dotacji na budowę tarnowskiego łącznika z autostradą. Takie rozwiązanie może uchronić Tarnów przed dużo poważniejszymi konsekwencjami zmowy przetargowej i zwrotu całości dofinansowania. 

Na pierwszy dzień wakacji policjanci z Tarnowa mają dla najmłodszych mieszkańców miły prezent. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny na godzinę 14.00 do Parku Strzeleckiego w Tarnowie, gdzie specjalnie dla nich stróże prawa przygotowali całe mnóstwo niespodzianek. – Będzie pokaz pracy z psami służbowymi, pokaz sprzętu policyjnego, mnóstwo konkursów z nagrodami. Do wygrania m.in. tablet – zachęca do udziału Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Robert Biernat.

Mieszkacie w Tarnowie, tu się tylko urodziliście albo jesteście pozytywnie zakręceni na punkcie naszego miasta i po prostu kochacie Tarnów – ten konkurs jest dla Was!

Znamy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. W zakończonym 27 czerwca głosowaniu mieszkańcy wybrali 15 inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Taki jest cel akcji charytatywnej, która towarzyszyć będzie uroczystemu otwarciu nowej siedziby Tarnowskiego Bractwa Kurkowego mieszczącej się tuż obok Galerii BWA w Parku Strzeleckim. Do specjalnej skarbony wrzucane będą datki, które trafią do najbardziej potrzebujących. Akcja przygotowywana jest wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. – Chcielibyśmy pomóc dzieciom, których rodziców nie stać np. na wakacyjny wyjazd – mówi Jerzy Gajdosz, Król Kurkowy. 

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz  w te wakacje wyjeżdżają do swoich słuchaczy w ramach akcji „Dobrze nastawieni na lato”. Odwiedzą  15 miejscowości:

W związku z kolejnym etapem rozbudowy ulicy Mickiewicza oraz al. Solidarności, która rozpoczyna się od poniedziałku, 30 czerwca, zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej. Możliwy będzie przejazd ulicami w kierunku wschodnim, tj. na kierunku od ulicy Nowy Świat do al. Matki Bożej Fatimskiej. Tym samym kończy się objazd obowiązujący ulicami Piłsudskiego i Sitki dla linii 0, 3, 5, 6, 14, 31, 33, 41, 44, 206, 210, 213, 222 i 229 w kursach wykonywanych od al. Solidarności w kierunku ul. Słonecznej i al. Matki Bożej Fatimskiej. Bez zmian pozostanie objazd obowiązujący w kierunku przeciwnym tj. od ul. Słonecznej w kierunku Al. Solidarności i z przejazdem ulicą Nowy Świat. Zostanie również przywrócona funkcjonalność przystanku Fatimskiej – Curie. Nadal będzie obowiązywać tymczasowa lokalizacja przystanku Solidarności – Seminarium w sąsiedztwie skrzyżowania Al. Solidarności z ul. Nowy Świat.

Rozpoczynają się szkolenia liderów i animatorów młodzieżowych, którzy włączą się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Pomogą oni w organizacji spotkań modlitewnych, kulturalnych i samym przyjęciu gości z całego świata. W 2016 r. diecezja tarnowska spodziewa się ponad 100 tysięcy młodych ludzi. W szkoleniach weźmie udział ok. 140 osób (86 dekanalnych animatorów i 43 dekanalnych duszpasterzy młodzieży).

Znaczniki

Archiwalne