TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Od soboty 1 grudnia korzystać będzie można z mobilnego, sztucznie mrożonego lodowiska Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 3a (obok remontowanej hali „Jaskółka”). Lodowisko czynne będzie od godz. 9 do 19.45.

Panujące od kilku dni niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla bezdomnych, dlatego apelujemy do mieszkańców Tarnowa, aby informowali o miejscach ich pobytu Straż Miejską i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - Dzięki takim zgłoszeniom od kilku lat w Tarnowie nie mieliśmy żadnego przypadku zamarznięcia – mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa do spraw polityki społecznej.

 

Rada Miejska w Tarnowie podczas dzisiejszej, II zwyczajnej sesji, zgodziła się na zmianę stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Miasta Tarnowa. Zgodnie z podjętą uchwałą, mieszkańcy Tarnowa, nie prowadzący działalności gospodarczej, w przyszłym roku zapłacą o 9 groszy więcej za metr kwadratowy budynku.

 

Setne urodziny obchodzi dziś tarnowianka Maria Ramian. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, codzienne ogląda mecze – młodości była sportsmenką - rozwiązuje krzyżówki i zdarza się, że wygrywa nagrody. Jest szczęśliwą babcią trzech wnuczek i pięciorga prawnuków.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Jakub Kwaśny zwołał na dzisiaj II zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 12 w Sali Lustrzanej.

W przyszłym roku Tarnów zapłaci średnio o 60 procent więcej za energię elektryczną. To skutek podwyżek cen prądu. - Rząd podjął decyzję o wyraźnym wzroście cen energii elektrycznej. W tym roku wydatkowaliśmy na ten cel ponad pięć milionów złotych, w roku przyszłym może to być 10,3 miliona. To zaskakujące, mamy do czynienia z podwyżką o skali absolutnie nie odpowiadającej wzrostowi inflacyjnemu - podkreśla prezydent miasta, Roman Ciepiela.

 

Społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego organizuje zbiórkę krwi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja pod hasłem „Przelana krew daje życie – dała je nam kiedyś, dajmy ją teraz innym” odbywa się pod patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli.

Ruszył festiwal teatralny dla dzieci „Mała Talia”. Przez blisko dwa tygodnie młodzi widzowie poznają bohaterów znanych bajek, wezmą udział w warsztatach i happeningach oraz porozmawiają o sztuce. Zwieńczeniem wydarzenia będzie „Bajkowy koncert” przygotowany specjalnie na potrzeby festiwalu. A wszystko to w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego.

Dziś około godziny 6 rano w autobusie linii 208, parkującym przed kolejnym kursem na pętli w Piotrkowicach, rozszczelniła się najprawdopodobniej gaśnica proszkowa, przewożona przez jednego z pasażerów. Nikt nie ucierpiał, natomiast autobus, w całości zasypany białym pyłem, czeka gruntowne sprzątanie.

 

1 grudnia rozpocznie się zimowa przerwa w działaniu miejskiej wypożyczalni rowerów. O północy z piątku na sobotę stacje zostaną wyłączone, a ponownie będzie można z nich korzystać od 1 marca 2019 roku. W ciągu niespełna dwóch miesięcy tarnowianie przejechali na miejskich rowerach ponad 10 tysięcy kilometrów.

Znaczniki

Archiwalne