TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zapraszamy do korzystania z usług Mobilnego Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Tarnowie.

Uroczystość setnych urodzin z udziałem władz miasta odbyła się w prywatnym mieszkaniu Pani Anieli. Obecni byli także członkowie najbliższej rodziny, przedstawiciele Rady Osiedla Krzyż oraz pracownik KRUS. Pani Aniela, jak na stulatkę jest w doskonałym stanie zdrowia.

Ruszyła ogólnopolska akcja informacyjna „NIE dla czadu”. Aktywny udział w niej bierze również Tarnów.

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. To hasło cyklu wystaw sztuki współczesnej artystów międzynarodowych odnoszących się do dziedzictwa kultury Małopolski. Zaplanowano cztery wystawy inaugurujące działalność BWA w nowej siedzibie – Pałacyku Strzeleckim 2013-2014. W przedsięwzięciu pomagają pieniądze zewnętrzne. To pierwsze środki unijne bezpośrednio pozyskane przez Galerię Miejską BWA w Tarnowie.

W związku z niskimi temperaturami, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Miejski Zarząd Budynków w Tarnowie przypomina o kilku podstawowych zasadach korzystania z urządzeń gazowych i elektrycznych. Zostały one zamieszczone w formie ogłoszeń na wszystkich obiektach administrowanych przez spółkę.

Znamy już nazwiska laureatów szóstej edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila. Po raz kolejny nagrodzono najlepsze prace licencjackie oraz magisterskie poruszające tematykę Tarnowa oraz regionu tarnowskiego. W Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta i Powiatu Tarnowskiego. Gościem był wnuk burmistrza Tadeusza Tertila, Ryszard Tertil. - Jestem przekonany, że mój Dziadek patrzy z góry i jest zachwycony tym jak rozwija się Tarnów – powiedział w krótkiej mowie do publiczności Ryszard Tertil. - Jestem miłośnikiem tego miasta i to co widzę napawa mnie optymizmem – dodał.

Obchodzona cztery lata temu 100. rocznica objęcia urzędu przez Tadeusza Tertila – burmistrza, który na początku XX wieku wprowadził Tarnów w nowoczesność, stworzyła doskonałą okazję do ustanowienia roku 2007 „Rokiem Tadeusza Tertila” oraz nagrody jego imienia dla autorów prac licencjackich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub powiatem tarnowskim. Laureatów tegorocznej edycji poznamy podczas wspólnej uroczystej sesji tarnowskiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Tarnowskiego.

Dochód ze zbiórki pieniędzy oraz aukcji obrazów przeprowadzonych podczas Rautu trafi do Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tarnowie. Pieniądze ofiarowali goście spotkania - ludzie ze świata polityki, biznesu, sztuki, sportu i mediów.

Tarnowianie, po raz kolejny, rozmawiali z prezydentem. Zainteresowanie, jak zawsze, było bardzo duże. Padało mnóstwo pytań, z różnych dziedzin, od mieszkańców zainteresowanych sprawami miasta. Poniżej prezentujemy zapis czatu, w zakładce "Czat z prezydentem" znajdą się również odpowiedzi na pytania, które z przyczyn czasowych "nie weszły" do czatu.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie rokrocznie jest coraz większe, dlatego tym razem przygotowano 5 tysięcy flag. Zachęcamy inne miasta, by poszły śladem Tarnowa i w okresie ważnych świąt swoje ulice zabarwiały na biało – czerwono. Z flagą każdemu jest do twarzy – mówi dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada - Bilik.

Znaczniki

Archiwalne