TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wydał zarządzenie, określające kwoty, przeznaczone dla poszczególnych tarnowskich osiedli w 2019 roku. Łącznie to prawie 3,9 miliona złotych.

 

 

 

 

 

Nadchodzący długi weekend będzie wyjątkowo ...koncertowy. Zaczynamy już w świąteczną środę 15 sierpnia. W Amfiteatrze będzie można posłuchać standardów jazzowych i najpopularniejszych przebojów muzyki rozrywkowej. Czwartek, piątek i sobota upłyną pod znakiem bluesa. W sobotę także muzyka filmowa, a w niedzielę – kwartet smyczkowy Con Afetto.

 

Przypominamy, że także jutro, jak w każdy wakacyjny dzień, chętni mogą pospacerować po Tarnowie z przewodnikiem lub zwiedzić tarnowską katedrę. Spacerki i zwiedzanie są bezpłatne.

Do ostrzeżenia o upałach synoptycy dołączyli dziś ostrzeżenie przed burzami z gradem. W Tarnowie i w powiecie tarnowskim burz można się spodziewać od dzisiejszego południa aż do północy.

Jutro, 15 sierpnia, przypada 98. rocznica Bitwy Warszawskiej. Na zaplanowane z tej okazji tarnowskie uroczystości zaproszeni są wszyscy mieszkańcy.

Jeszcze dziś – muzyka klasyczna i koncert bluesowy, jutro między innymi prezentacja projektów muralu na osiedlu Westerplatte i relaks w ogrodzie biblioteki, III Bieg Koszycko - Kolbiański oraz muzyka filmowa, a w niedzielę – Małopolski Festiwal Smaku na Rynku i wieczorna potańcówka w Amfiteatrze. Zapraszamy!

 

 

Dziś od południa aż do północy w całej Małopolsce można się spodziewać burz z gradem. Wciąż będzie upalnie, temperatura ma spaść dopiero wieczorem.

 

Przed nami bardzo upalne dni. Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, od jutra temperatura może w ciągu dnia osiągać od 30 do 34 stopni Celsjusza.

 

Gra terenowa dla całych rodzin, warsztaty koralowe, zumba w plenerze, bezpłatne badania, znakowanie rowerów, ekologiczny pokaz mody czy koncert zespołu The Stream Cover Band, to niektóre z wielu atrakcji czekających na wszystkich, którzy w sobotę 25 sierpnia między godz. 10 a 18 pojawią się na tarnowskich Błoniach na pikniku ekologicznym Tarnowscy Pogromcy Smoga.

Tarnowskie Centrum Kultury oraz tarnowska Szkoła Tańca Sun Salsa serdecznie zapraszają w każdy wtorek sierpnia (7, 14, 21, 28) na darmowe lekcje tańców Latino na deskach Amfiteatru.

Znaczniki

Archiwalne