TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zajął drugie miejsce w wojewódzkim etapie plebiscytu „Hipokrates Małopolski 2018”, organizowanego przez „Gazetę Krakowską”.

W Mościckim Centrum Medycznym, w pomieszczeniach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na II piętrze, działa Ośrodek Opieki Zastępczej oferujący całodobowy 2-tygodniowy pobyt dla 370 osób niesamodzielnych w ramach projektu „Pomocna dłoń”, współfinansowanego ze środków unijnych.

Ponad 40 tysięcy pracujących Małopolan może do 2023 roku skorzystać z bonów na szkolenia ogólne oraz zawodowe w ramach projektu Kierunek Kariera. Zostaną oni objęci usługą doradczą, a następnie na podstawie stworzonego planu rozwoju wybiorą dla siebie jedną z dofinansowanych form kształcenia, w tym w formie egzaminów, certyfikatów potwierdzających uprawnienia czy studiów podyplomowych.

Spektakle w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Scena Otwarta”, koncerty w Tarnowie i Kąśnej Dolnej, przedstawienia w teatrze, kolejny film w ramach cyklu „Cinemarzenie” oraz spotkanie z Moniką Rogozińską – to nasze propozycje spędzenia czasu podczas weekendu. Na nudę na pewno nie będą także narzekać kibice. W akcji będą mogli bowiem zobaczyć piłkarzy ręcznych, siatkarki oraz piłkarki i piłkarzy (w tym zespół Błękitnych 1947, który swój mecz rozegra przy sztucznym świetle).

Jutro, 19 października, o godzinie 6 kolejarze rozpoczną prace, związane ze zmianą organizacji ruchu pod remontowanym przez nich wiaduktem na ulicy Krakowskiej. Po wprowadzeniu zmian samochody pojadą dwoma pasami w każdym kierunku.

 

Do grona tarnowskich stulatków dołączyła pani Zofia Usarz. Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia.

Pierwszy i najważniejszy etap inwestycji czyli budowa Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ZAZ „Słoneczne Wzgórze” i ośrodka „Bezpieczna Przystań” są już za nami. Dzisiaj przekazano obiekt do wyposażenia, aby za kilka tygodni mógł spełniać swoje zadania. – Blisko 25 milionów złotych zostało zaangażowane w powstanie wyjątkowego miejsca w Tarnowie i w Małopolsce. Stworzyliśmy kompleks obiektów, które będą służyły opiece wytchnieniowej i rehabilitacji. Będzie to miejsce pracy dla osób z niepełną sprawnością. To było duże wyzwanie – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

 

W dniu wyborów samorządowych, 21 października, osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do i z obwodowych komisji wyborczych. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu wyborów, pod numerem telefonu 14 68 82 710.

 

Dziś na Plantach prowadzone będzie odstraszanie ptaków. Kilka strzałów odstraszających ptaki rozlegnie się między godziną 18 a 20. Prawdopodobnie odstraszanie zostanie powtórzone w najbliższych dniach, o tej samej porze.

Ponad 24 tysiące złotych zostało w tym roku przeznaczone na likwidację barszczu Sosnowskiego – niebezpiecznej rośliny, która może powodować groźne oparzenia skóry. Podobnie jak wcześniej, barszcz był usuwany ze swoich największych siedlisk, między innymi z okolic ulic Komunalnej, Majchra i Romanowicza.

 

Znaczniki

Archiwalne