TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kolejne wydarzenia Galicjaner Sztetl czyli Dni Pamięci Żydów Galicyjskich, spektakl nawiązujący do setnej rocznicy nadania kobietom praw wyborczych, zakończenie baletowego roku szkolnego i mistrzostwa lekkoatletyczne – to kilka propozycji na dziś i jutro w Tarnowie.

 

Remonty ulic i chodników, miejsca parkingowe oraz kwestie bezpieczeństwa były poruszane podczas dzisiejszego spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z mieszkańcami dzielnicy ogrodu, za jaką uważa się Mościce.

Młodzieżowa Rada Miejska podsumowała dziś 15 lat swojego istnienia. Podczas uroczystego posiedzenia w Sali Lustrzanej wiceprzewodniczący rady, Bernard Jamroz przypomniał, że ma ona w dorobku liczne akcje, dyskusje i spotkania. - Jednak Młodzieżowa Rada Miejska to nie tylko historia. Jako młodzi i entuzjastyczni obywatele Tarnowa z nadzieją patrzymy w przyszłość. Chcemy uczynić nasze miasto lepszym, bardziej przyjaznym zarówno dla młodzieży, jak i innych grup wiekowych.

Przedszkole Publiczne nr 8 „Pod Stokrotką” to jedno z najdłużej istniejących przedszkoli w Tarnowie. Powstało w Rzędzinie 29 czerwca 1938 roku, z inicjatywy mieszkańców. Dziś z okazji 80-cio lecia działalności w przedszkolu obył się rodzinny piknik.

Tarnów odwiedzili dzisiaj pracownicy naukowi i przedstawiciele administracji z ukraińskiej Winnicy, którzy będą przygotowywać kadry dla nowych, powstających na Ukrainie samorządów. W siedzibie tarnowskiego DESK-u goście zapoznali się ze sposobem zarządzania projektami i miejskimi zagadnieniami strategicznymi oraz technologiami informatycznymi, wykorzystywanymi w projektach dla mieszkańców.  - Byłem w Winnicy i jestem pod wrażeniem państwa administracji – podkreślał, rozpoczynając spotkanie prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 

Trwają spotkania otwarte prezydenta miasta Romana Ciepieli z mieszkańcami Tranowa. Dzisiejsze poświęcone było sprawom i problemom mieszkańców „Chyszowa”. Mieszkańcy skarżyli się na uciążliwy hałas, jaki dobiega ze strzelnicy, na której testowane jest uzbrojenie produkowane przez Zakłady Mechaniczne.

540 kilogramów odpadów, zebranych przy sprzątaniu Tarnowa, dwie tony opakowań plastikowych, przekazanych do recyklingu, cztery tony zużytych baterii i akumulatorów, które dzięki zbiórce zostaną zutylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska – to bilans wiosennych akcji ekologicznych, zorganizowanych przez Urząd Miasta Tarnowa. Należy też do niego doliczyć blisko 100 budek lęgowych, które powstały w konkursie „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”.

 

Rada Miejska w Tarnowie nie podjęła podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej decyzji w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasta Tarnowa i tegorocznej uchwały budżetowej.

Podczas tegorocznego Święta Miasta w Sali Lustrzanej będzie prezentowana wyjątkowa wystawa makiet i modeli kolejowych (22-23 czerwca w godz. 10.00-19.00). Serdecznie zapraszamy wszystkich zafascynowanych historią kolei.

Światowy Dzień Krwiodawstwa to piękne i mądre święto. Pozwala zwrócić uwagę społeczeństwa zarówno na problemy medyczne związane z zapotrzebowaniem na ten najcenniejszy z leków, jak również na ludzi, którzy z własnej krwi uczynili dar dla innych. Dziś symbolicznie zostali uhonorowani Ci, którzy – oddając im część samych siebie – bezinteresownie pomagają innym.

Znaczniki

Archiwalne