TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dziś wieczorem i w nocy można się spodziewać zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wynosić może od minus dwóch stopni do zera, temperatura minimalna gruntu od minus czterech stopni do minus jednego.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbył się XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcja zrodziła się w roku 2001 w Polsce i corocznie organizowana jest w okolicach świętowanego 10 grudnia, Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

To było niecodzienne wydarzenie. Wczoraj, 9 grudnia, światła mieszkań bloku przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino 5 ułożyły się w stumetrowy napis „100 lat”.

Biała kareta z Mikołajem i aniołkami, białe konie, baśniowy wóz z postaciami z bajek i olbrzymie anioły pojawią się na ulicach Tarnowa już 20 grudnia. Świąteczny orszak wyruszy z ulicy Krakowskiej (skrzyżowanie z ul. Bandrowskiego i ul. Krasickiego) o godz. 18.00.

Gry i zabawy integracyjne, rozwijanie twórczego myślenia, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, a także ćwiczenia logicznego myślenia, aktywnego słuchania i komunikacji, radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Ofertę takich zajęć na najbliższe ferie zimowe przygotowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie.

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses został potrójnym laureatem na XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Bratysławie.

Gorąco popieram propozycję Klubu Jagiellońskiego dotyczącą przeniesienia do Tarnowa Zarządu Województwa Małopolskiego.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie powstała grupa wsparcia dla rodziców dzieci z mutyzmem selektywnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku, a zajęcia odbywać będą się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych.

Państwowa Straż Pożarna zachęca tarnowian do wyposażania domów i mieszkań w czujki dymu i czujki tlenku węgla. To może się przyczynić się do zmniejszenia liczby pożarów i zatruć czadem, do których najczęściej dochodzi jesienią i zimą.

 

Blisko 1000 dzieci z wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkoli w Tarnowie ubierało dzisiaj choinki na tarnowskim rynku. Pomagali im w tym Święty Mikołaj oraz prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Znaczniki

Archiwalne