TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Rock&Roll w TCK

Rock&Roll w TCK

Rock&Roll w TCK

Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury opanuje rock and roll. Jednego wieczoru na scenie pojawią się dwie energetyczne kapele - K.A.C i Mercurius. Koncert odbędzie się w piątek, 14 grudnia. Start o godz. 20.00.

O zespole K.A.C usłyszała już cała Polska. Wszystko to za sprawą udziału w popularnym programie the Voice of Poland wokalisty Maksymiliana Kwapienia. Młody tarnowianin swoim nietuzinkowym, rockowym głosem oczarował nie tylko jurorów muzycznego show, ale i publiczność. Tarnowianin doszedł aż do finału programu.

Podczas koncertu w Tarnowie na scenie z Maksem zagrają Dominik Sędziak - gitara prowadząca, Maciek Wąż - gitara rytmiczna, Karol Podsiadło – bas oraz Piotr Ptaśnik - perkusja.

Muzycy zaprezentują głównie autorskie numery, które łączą ze sobą polskie teksty z klimatem kalifornijskiego rocka z lat 80'.

Tego samego wieczoru swoją twórczość zaprezentuje również Mercurius, tarnowski zespół tworzący w klimacie rocka/metalu alternatywnego, w którego skład wchodzą Mateusz Mazanek - wokal, Mateusz Kuchyt - gitara, Adrian Kuchyt- gitara, Patryk Pogan – bas i Jakub Piotrowski - perkusja.

Mercurius ma już za sobą pierwszy singiel. 24 listopada odbyła się premiera utworu, będąca zapowiedzą debiutanckiej płyty zespołu. Teledysk do piosenki można obejrzeć tutaj.

 

(ks)

Archiwalne