TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Kobieta w roli głównej WYSTAWA

Kobieta w roli głównej WYSTAWA

Kobieta w roli głównej WYSTAWA

Piękno kobiecego ciała to temat główny wystawy „Za włosami, za lasami…” autorstwa Witolda Pyzika. Wernisaż już 27 lipca o godzinie 18.00 w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Ekspozycję przygotowano w ramach trwającego od 2010 roku cyklu wystaw  „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Będzie to pierwsza wystawa, pokazująca twórczość artysty mieszkającego aktualnie poza granicami kraju. Wykonane różnymi technikami akty są pełne ekspresji, barwy i światła, a wszystko zamknięte jest w niepowtarzalne kompozycje.

Witold Pyzik urodził się w 1961 roku w Gdańsku. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Gdyni, następnie studiował romanistykę w UMCS w Lublinie i rzeźbę w PWSSP w Poznaniu.  W roku 1985 wyjechał do Francji, gdzie na stałe zamieszkał w Paryżu. Prowadzi własną pracownię konserwacji rzeźby. Ma na swoim koncie duży dorobek, na który składają się m.in. realizacje pomników, płaskorzeźb, wystrojów wnętrz w kościołach i kaplicach, dekoracje do filmów, sztuk teatralnych czy reklamy. Oprócz działalności artystycznej, pracuje, jako nauczyciel rysunku w Wyższej Szkole Animacji Numerycznej – Supinfocom w Velenciennes we Francji. Należy także do Związku Artystów „La Maison Des Artistes”.

O jego twórczości można powiedzieć, że jest artystą wszechstronnym, o ugruntowanej pozycji zawodowej i artystycznej. Mimo że osiągnął sukces we Francji, nie zapomina o Polsce i chce tutaj również pokazywać swoje prace. Tarnów stał się dla niego miastem bliskim, nie tylko poprzez sentyment, ale również przynależność do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Tarnowskiego, gdzie pełni funkcję członka wspomagającego.

Wystawę możemy oglądać do 22 sierpnia.

 (ah)

Archiwalne