TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Festiwal Muzyczne Tarasy w CSM

Festiwal Muzyczne Tarasy w CSM

W V edycji Festiwalu Muzyczne Tarasy to koncerty inspirowane tańcami świata.

Czerpiąc z prastarej tradycji rytmu i dźwięku towarzyszącego człowiekowi od zawsze, zagramy muzykę, która nie będzie ograniczona jednym okresem historycznym. Tym razem nie ramy czasu wyznaczać będą temat koncertów. Najważniejsza będzie kulturowa odrębność i geograficzna różnorodność. Jak zwykle podczas plenerowych koncertów wystąpią artyści zagraniczni, grający muzykę taką, którą najlepiej czują i znają. Publiczność posmakuje egzotyki z Kongo, Meksyku, Bałkanów, a także usłyszy tańce cygańskie i węgierskie.

W programie:
5 lipca - Koncert tańców stylizowanych - Kameraliści Rzeszowscy oraz wirtuoz akordeonu P. Paluch, prowadzenie S. Münch,
12 lipca - Meksykańscy Los Amigos
19 lipca - OGIEŃ CZARDASZA - Artur Banaszkiewicz i Magdalena Idzik z zespołem
26 lipca - TALKING DRUMS - Compagnie "TOHONO", Kongo

Muzyczne Tarasy prezentują muzykę taką, której z przyjemnością słucha się w letnie wieczory, przy kawie czy lampce wina. Festiwal tworzą: koncerty, spotkania z artystami, wystawy oraz seanse filmowe.

Naszym celem jest upowszechnić przekonanie, że muzyka jest ważnym elementem, łączącym środowiska artystyczne, wywodzące się z różnych gatunków oraz różnych stron świata. Muzyczne Tarasy dowodzą, że muzyka jest językiem niczym nie ograniczonym. Potrafi inspirować, budzić emocje, wspomnienia, dotykać czułych zakamarków duszy.

Prezentowane utwory zdobywają świat, przekraczają granice kulturowe, odciskają się na twórczości malarzy, poetów, tancerzy. Każda edycja festiwalu poświęcona jest odrębnemu tematowi.

Prezentowaliśmy klasyków: wiedeńskich, niemieckich i włoskich, muzykę filmową, tango i flamenco. Naszymi gośćmi byli m.in.: Resovia Brass Quintet, Que Passa, Rzeszowska Orkiestra Kameralna, New Tango Bridge, Cracow Guitar Quartet, Daniel Binelli, Polly Ferman, Anna Dereszowska, Machina Del Tango, Domingo Patricio z zespołem, Corazón Flamenco, Los Payos, Waldemar Gromolak z Orkiestrą Symfoniczną Centrum Sztuki Mościce, Viva Flamenco z Michałem Czachowskim i inni.

Sponsorem Festiwalu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

5, 12, 19, 26 lipca 2012 r. godz. 20.00 - Tarasy CSM

Centrum Sztuki Mościce

Ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów

Cena biletu: 25 zł, karnet 75 zł

Sprzedaż i informacje Kasa CSM tel. 14 633 46 04

www.csm.tarnow.pl

002A Magdalena Idzik
102A Artur Banaszkiewicz & Band
Compagnie TOHONO1

 

Compagnie TOHONO 2
kameraliści rzeszowscy s
Los Amigos 1
Stefan Münch

Archiwalne