TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Delegacja chasydów w Tarnowie

Delegacja chasydów w Tarnowie

Plany na przyszłoroczną edycję Galicjaner Sztetl - Dni Pamięci Żydów Galicyjskich były głównym tematem spotkania, które odbyło się wczoraj, 13 października, w Tarnowie. Tradycyjni polscy chasydzi z kręgu chasydów Bobowskich związani z Tarnowem odwiedzili nasze miasto i spotkali się z władzami.

David Singer, David Dembitzer, prof. Jonathan Webber i Connie Webber  są od lat zaangażowani w działania upamiętniające historię i dziedzictwo Żydów w naszym regionie oraz projekty edukacyjne, zbliżające młodzież polską i żydowską. Są także członkami Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie. Inicjatorem spotkania był Adam Bartosz.

Podczas spotkania tematem głównym była kolejna edycja Dni Pamięci Żydów Galicyjskich - Galicjaner Sztetl, które co roku odbywają się w Tarnowie. Goście zadeklarowali pomoc w sprawach organizacyjnych i przedstawili własne pomysły, między innymi chcieliby zaprosić znany zespół chasydzki z Nowego Jorku. Efekty tego spotkania będziemy mogli zobaczyć w lecie przyszłego roku pod tarnowską Bimą.

(ah)

Archiwalne