TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Bartas Szymoniak – Alarm Tour

Bartas Szymoniak – Alarm Tour

Bartas Szymoniak – Alarm Tour

W środę 7 listopada o 19:00 zapraszamy do Piwnic TCK na koncert Bartasa Szymoniaka, który odbędzie się w ramach obchodów „Tarnów. Pierwsze Niepodległe”. Artysta zaprezentuje program z płyty „Alarm”, będący ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów.

Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostały zaprezentowane przez Szymoniaka w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar! Płyta obok „Powstania" Lao Che i „Jestem przestrzeń" Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody „Strażnika historii". Premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 „Niezłomnym – honor".

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce! Podczas koncertów, usłyszeć też można legendarny utwór „Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji artysty, którego premiera miała miejsce w 18 rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza – 23.06.2018 r.

Bezpłatne wejściówki na koncert można pobierać w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5. Ilość miejsc ograniczona.
Projekt finansowany z budżetu miasta Tarnowa.

Bartas Szymoniak – to artysta nietuzinkowy – kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / laureat „IDOLA"/ frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015.) Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. W marcu 2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. „Alarm", nagrany w taki właśnie sposób.

 

Archiwalne