TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Małopolski Festiwal Smaku to największe w Polsce, regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty i potrawy lokalne oraz tradycyjne. Impreza realizowana jest cyklicznie od 2005 roku w formie plenerowych kiermaszów. W największych miastach regionu organizowane są eliminacje półfinałowe podczas których małopolscy producenci artykułów rolno-spożywczych prezentują swoje wyroby.

Korona to największy cyrk w naszym kraju. Od 1993 r. prezentuje swoim fanom przedstawienia, które nie tylko bawią ,ale także sprawiają, że widz przenosi się w zupełnie inny świat. Przez 20 lat istnienia cyrku ich spektakle obejrzało ponad 10 milionów entuzjastów sztuki cyrkowej. Na arenie przez te wszystkie lata można było zobaczyć ponad 250 artystów, z ponad 40 krajów. Teraz cyrk postanowił odwiedzić także Tarnów. Miejsce spektaklu ul. Piłsudskiego – KS Błękitni, 13.06 godzina 17:30.

Główny bohater filmu - Paweł, mieszkający ze starą, schorowaną matką - zbiera złom, na zagraconym podwórku tnie na części stare samochody. Gdy wywiezie matkę do zakładu opieki, zyska dom, w którym chce rozpocząć nowe życie z narzeczoną. Jednak pewnego dnia Paweł nagle znika, nikt nie wie, co się z nim stało. Z jego opuszczonego domostwa sąsiedzi zaczynają podkradać różne rzeczy. Po jego powrocie zaskoczona wiejska społeczność nie pozwoli mu ponownie zamieszkać w splądrowanym siedlisku.

Zapraszamy w letni, czerwcowy wieczór na niecodzienny spektakl, oparty na tekstach Wisławy Szymborskiej, a w wykonaniu znakomitych aktorek Teatru Powszechnego z Warszawy. Na scenie : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal.

Specjalnie dla naszych internautów, jedno podwójne zaproszenie na ten spektakl. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza, 15 czerwca po godzinie 18:00 wyśle maila na adres biuroprasowe(małpa)umt.tarnow.pl.

Tarnowskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier i Muzeum Okręgowe w Tarnowie postanowiło uczcić rocznicę urodzin Norberta Lippóczego umieszczając na domu, który kiedyś należał do rodziny Lippóczych w Tállya i był jego rodzinnym domem, tablicę pamiątkową.

Tarnowski krytyk teatralny i filmowy Łukasz Maciejewski, został zaproszony do jury Fipresci w konkursie głównym jednej z najważniejszych imprez filmowych w Europie - festiwalu w Karlowych Warach. Obok Maciejewskiego w składzie jurorskim zasiądą w tym roku także: Carmen Gray z Wielkiej Brytanii, Lesley Chow z Australii oraz Nil Kural z Turcji.

Archiwalne