TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Jubileusz 10 - lecia istnienia obchodzi w tym roku Zespół Pieśni i Tańca Mali Świerczkowiacy. Z tej okazji 4 października o godzinie 17 odbędzie się uroczysty koncert zespołu w Centrum Sztuki Mościce.

W dniach 9 - 24 października w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA.  W czasie przeglądu zaprezentują się zespoły z Polski i świata.

Już w najbliższą środę, 30 września, w Centrum Sztuki Mościce będzie można zobaczyć najnowsze widowisko baletowe „Emocje” przygotowane przez zespół Baletu Opery Krakowskiej. Spektakl odbędzie na Dużej Scenie. Początek o godzinie 19.00.

Już w najbliższą niedzielę, 20 września, na deskach dużej sceny Centrum Sztuki Mościce zagrają najlepsi polscy muzycy. Koncert „Cztery Pory Roku” Vivaldiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz Marka Toporowskiego i Marii Machowskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. 

„Cztery pory roku” Tomasza Sikory rozpoczyna nowy sezon wystaw w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 września o godzinie 18.00. Zestaw kilkudziesięciu malarskich fotografii we wszystkich salach galerii będzie można oglądać do 10 października. 

W galerii Muzeum Okręgowego w Tarnowie odbył się wernisaż wystawy retrospektywnej Jerzego Martynowa. Ten tarnowski malarz, rzeźbiarz, architekt wnętrz obchodzi w tym roku jubileusz 30- lecia pracy twórczej. Prace artysty można oglądać w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.

Koncert z okazji jubileuszu 50 lat pracy artystycznej Andrzeja Radzika odbędzie się 16 września o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki Mościce. Na rodzimej scenie wraz z Jubilatem wystąpią podopieczni i przyjaciele. Będzie bossa nowa, pantomima, kabaret, folklor, wiele wspomnień i  wzruszeń.

W teatrze im. Ludwika Solskiego zabrzmi muzyka gospel. 27 września o godzinie 18.00 Tarnowski Chór Gos.pl połączy swoje siły z krakowskim Soul'n'Voices. Oprócz indywidualnego programu podczas koncertu zabrzmią pieśni wykonywane wspólnie przez oba zespoły. Występ będzie częścią X krakowskiego Festiwalu 7x GOSPEL. Bilety na koncert można nabywać m.in. w kasie teatru. 

Po wakacyjnej przerwie działalność wznawia Teatr Młodych Widzów. Tym razem w Centrum Sztuki Mościce dla najmłodszych widzów przygotowano spektakl „Dzień dobry świnko” w wykonaniu rzeszowskiego Teatru Maska. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 6 września. Początek o godzinie 15. 

Wystawę plakatów i książek niemieckojęzycznych można już oglądać w gmachu Centrum Sztuki Mościce. „Na dobry początek” to kolejne wspólne przedsięwzięcie tarnowskiej biblioteki oraz Instytutu Goethego w Krakowie. Ekspozycja będzie dostępna do 30 września. 

Archiwalne