TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnów ma już stałe miejsce w kalendarzu wystaw pokonkursowych BZ WBK Press Foto. Także w tym roku zwycięskie prace siódmej już edycji tego konkursu będą gościć w Tarnowie począwszy od 5 października. Na wystawę w Tarnowskim Centrum Kultury zaprasza organizator wystawy – Bank Zachodni WBK.

Kino „Marzenie” zaprasza na najważniejszą premierę tej jesieni. 30 września na ekrany kin w całej Polsce wchodzi najnowszy film Jerzego Hoffmana – „1920 BITWA WARSZAWSKA”. Jest to z rozmachem zrealizowane widowisko historyczno – przygodowe, a właśnie w takich realizacjach Jerzy Hoffman jest mistrzem, wystarczy przypomnieć jego ekranizacje Trylogii z nominowanym do Oscara „Potopem” na czele, które przeszły do historii polskiego kina.

Warszawa, rok 1920. Jan, lewicujący poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front, oświadcza się swojej narzeczonej Oli, aktorce warszawskiego teatru rewiowego. Ślubu w kościele św. Anny udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas walk Jan zostaje posądzony o bolszewicką agitację i skazany na karę śmierci. Tymczasem Olę nachodzi w teatrze natrętny wielbiciel, żandarm o nazwisku Kostrzewa. Wkrótce Ola wstępuje do Ochotniczej Legii Kobiet jako sanitariuszka i przygotowuje się do obrony Warszawy.

Otwarcie będzie miało miejsce 1 października br. Celem działalności klubu jest stworzenie młodym ludziom miejsca wolnego od alkoholu, narkotyków i przemocy, gdzie wspólnie będą mogli spędzać wolny czas.

Po wakacyjnej przerwie wraca propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury na ciekawe wykorzystanie wolnego czasu, PracOFFnia. Już od 26 września będzie można się zapisać na warsztaty, które odbędą się 8 i 9 października 2011 r. Pierwsze w tym sezonie spotkanie w tym cyklu to warsztaty ręcznego tworzenia świec.

Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES wziął udział w 59. Międzynarodowym Festiwalu Polifonicznym w Arezzo. Zanim Pueri dotarli do miasta słynnego teoretyka średniowiecznego Guido z Arezzo, dali wieczorem koncert w niedzielę 11 IX w niewielkiej miejscowości turystycznej - Alleghe w Dolomitach. Wcześniej w tym samym dniu zaśpiewali na Mszy św. w miejscowości Santa Maria delle Grazie.

Uwaga, konkurs! Specjalnie dla naszych internautów rozdajemy podwójne zaproszenia na spektakle odbywające się od 01.10 do 15.10. Każde z zaproszeń zostanie przez nas rozlosowane na dwa dni przed spektaklem. Wystarczy wysłać wiadomość na adres biuroprasowe(at)umt.tarnow.pl. Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na „Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie”, który odbędzie się w dniach od 01.10.2011 do 16.10. br. Do rzadkości należą w Polsce wydarzenia z obszaru sztuki współczesnej, prezentujące i promujące aktualne trendy w sztuce, a dotyczące sceny baletowej i teatrów tańca współczesnego. Prezentować będziemy 12 spektakli zawodowych teatrów tańca z Polski i Europy. Kryterium doboru spektakli było głównie mistrzostwo wykonania i oryginalność prezentacji. Wybrane przez nas zespoły i spektakle gwarantują różnorodne style choreograficzne, bogactwo technik tańca i wyrazu muzycznego.

Zgodnie z tradycją co roku we wrześniu odbywa się Przegląd Filmów Ekologicznych Ekoświat organizowany przez Biuro Ochrony Środowiska w Centrum Usług Ogólnomiejskich Urzędu Miasta Tarnowa oraz Tarnowskie Centrum Kultury.

Tegoroczna Małopolska Noc Naukowców dla Centrum Sztuki Mościce to wyjątkowe wydarzenie. Na dużej scenie odbędzie się spotkanie nauki i sztuki. W koncercie zatytułowanym „Symfonia wszechświata” wystąpią ks. prof. Michał Heller i Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki Mościce. Impreza odbędzie się 24 września 2011 r. o godz. 18.00 i będzie wydarzeniem zamykającym cykl imprez o charakterze naukowym, jakie dziać się będą w Tarnowie w noc poprzedzającą.

Olivier prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec postanawia wyznać mu prawdę, którą ukrywał przez całe życie – jest gejem. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu on na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym człowiekiem, którego jak się okazało zupełnie nie znał. Wkrótce też Oliver spotka Annę i przekona się, że jest możliwe coś, w co już dawno przestał wierzyć – prawdziwa miłość po trzydziestce. Taka zupełnie nastoletnia.

Archiwalne