TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Czytanie „Toksyn” autorstwa Krzysztofa Bizio inauguruje „Scenę przy stoliku”. To element większej całości jaką jest SCENA LABORATORIUM w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, która będzie realizowana od bieżącego sezonu artystycznego. Na spotkanie wstęp wolny dla publiczności, a rozpocznie się 30 września o godz. 19 w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży.

Jeśli Twoje dziecko marzy o wystąpieniu w telewizji, ma szansę wygrać udział w finałowych odcinkach programu „Psie opowieści, czyli ochy i fochy”.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść na przesłuchanie do mobilnego studia TVP, które odwiedzi Tarnów w poniedziałek 4 października.

Pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, po zerwaniu z dziewczyną, Mark włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową będącą bazą studentek Harvardu. Następnie umieszcza obok siebie zdjęcia dziewcząt i zadaje użytkownikom pytanie, o to, która z nich jest atrakcyjniejsza. Strona otrzymuje nazwę Facemash i staje się niezwykle popularna wywołując jednocześnie mnóstwo kontrowersji. Mark zostaje oskarżony o celowe złamanie zabezpieczeń, pogwałcenie praw autorskich i naruszenie prywatności. Jednak to właśnie wtedy rodzi się zarys Facebooka. Wkrótce potem, Mark zakłada stronę thefacebook.com, która gości na monitorach komputerów na Harvardzie, uniwersytetów Ivy League oraz Doliny Krzemowej, a potem dosłownie w każdym zakątku świata.

Zapoznaj się z ofertą tarnowskiego teatru w październiku.

Tarnowskie Centrum Kultury, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa zapraszają do kina Marzenie na IX Przegląd Filmów Ekologicznych „EKOŚWIAT”. Przegląd skierowany do dzieci i młodzieży, a odbędzie się w dniach od 28 września do 1 października 2010 r.

Tarnowskie Centrum Kultury oraz redakcja magazynu National Geographic Polska zapraszają na wyjątkową wystawę fotograficzną prezentującą 30 najlepszych zdjęć nagrodzonych podczas pięciu edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego, od 30 września do 16 października 2010 r.

Tarnowskie Centrum Kultury rozpoczynając trzeci rok działania cyklu PracOFFnia, w ramach Animacji Czasu Wolnego, zaprasza na niezwykłe warsztaty tworzenia unikatowej biżuterii w srebrnej masie, która nosi nazwę Art Clay Silver.

Wystawa jest podsumowaniem drugiej odsłony Alfabetu polskiego, prezentując tym samym fragment obrazu aktualnej sztuki polskiej, tematy i formy, które znajdują się w polu zainteresowań artystów.

Lychee Drink and Music Gallery serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Martyny Zgłobisz, który odbędzie się 2 października (sobota) o godzinie 17:30.

Sailor Ripley po kilkuletnim wyroku opuszcza więzienie. Czeka na niego Lula. Wspólnie wyjeżdżają na południe Stanów. Ich tropem podąża detektyw i były kochanek matki, którzy nie chcą dopuścić do związku Luli z Sailorem.

Archiwalne