TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Na ulicach Tarnowa pojawiły się unikalne artystyczne plakaty, zapowiadające nową wystawę w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych: „Mono no aware” Jacka Machowskiego i Pawła Bińczyckiego. Każdy z nich to autorska, sygnowana i numerowana odbitka, wykonana przez artystów tradycyjną metodą druku wypukłego na specjalnym papierze.

W Tarnowie rozpoczął się 4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych, a głównym partnerem – Tarnowskie Centrum Kultury.

Od 21 do 30 września w Tarnowie odbędzie się XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. Na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego zaprezentowanych zostanie dziesięć spektakli konkursowych.

Tarnowski Solski zaprasza chętne osoby na wolontariat w trakcie XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz zbliżającego się sezonu artystycznego.

3 września będzie dniem pełnym rozrywki. Aby nabrać dużo energii i werwy na dalszą część roku zapraszamy do Amfiteatru przy ul. Kopernika na dwa niezwykłe koncerty. To będzie też świetna okazja do spotkania się w gronie przyjaciół po wakacyjnej przerwie.

W niedzielę, 26 sierpnia, przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych (ul. Słowackiego 1) odbędzie się ostatni podczas tegorocznych wakacji koncert „Klasyka w parku”. Na pożegnanie z latem w Parku Strzeleckim wystąpi WMM Trio, czyli Weronika Kukla (wokal), Michał Kołodziej (kontrabas) oraz Miłosz Potoczny (gitara).

Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, w tarnowskim Amfiteatrze Letnim odbędzie się plenerowy koncert „Szanty na Starówce”. Organizatorem rozpoczynającej się o godz. 17 imprezy jest Rada Osiedla Starówka.

Ostatnim akcentem tegorocznych, odbywających się już po raz trzynasty, letnich spotkań z bluesem – „Był Sobie Blues” będzie dzisiejszy Bluesik Bonusik, czyli Jam Session z mistrzem.

Trwa sprzedaż biletów na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Święto teatru tańca zgromadzi w tym roku w Tarnowie – 20-28 października – artystów z Wielkiej Brytanii, Węgier i Polski.

Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy został nagrodzony podczas 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu – jednego z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Nagroda została przyznana za „wyjątkową pieczołowitość w odtworzeniu obrzędu weselnego i wykorzystanie zapomnianych pieśni”.

 

 

Archiwalne