TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sztuki Mościce wraca cykl „Za horyzont domu”. Gościem specjalnym spotkania 16 września będzie Steffen Möller, który opowie tarnowskiej publiczności, dlaczego kilkanaście lat temu postanowił zamienić Berlin na Kraków, a także, jakie są jego ulubione miejsca w Polsce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Kolejna odsłona Synergii oraz ostatni wakacyjny koncert muzyki kameralnej w Parku Strzeleckim to propozycje Biura Wystaw Artystycznych na nadchodzący weekend w mieście. Przed budynkiem BWA zagrają: ArtJack, Wała, Morten Noir, Zolty oraz Corda Quartet. Pierwszy z koncertów 27 sierpnia od godz. 16.00.

Przed nami kolejny koncert muzyki kameralnej przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych. Tym razem niedzielne popołudnie w Parku Strzeleckim umili duet gitarowy: Alicja Kawa i Wojciech Gurgul. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

Jedenasta edycja letnich spotkań z bluesem wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia tegorocznej odsłony festiwalu zostały trzy koncerty. Pierwszy z nich w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zagra 19 sierpnia Bartek Grzanek. Początek o godz. 20.00.                  

Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, odbędzie się druga odsłona cyklu koncertów „W blasku katedry”. Tym razem w Bazylice Katedralnej wystąpi organista miejscowej parafii Sławomir Barszcz. Początek koncertu o godzinie 17:30.

Prawdziwa gratka dla miłośników gitarowych brzmień. Już jutro, 5 sierpnia, w ramach 4 Festiwalu Muzyki Lusławice – Małopolska Emanacje 2016 odbędzie się koncert duetu Kupiński Guitar Duo. Występ rozpocznie się o godzinie 19 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, rozpocznie się I Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście. Imprezę zainauguruje koncert o godz. 18 w Sali Lustrzanej. Na scenie, oprócz Krystiana Tkaczewskiego, zaprezentują się wykładowcy Masahi Katayama z Japonii oraz Pierre Reach z Francji.

Już w najbliższy piątek, 5 sierpnia, na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.  Koncert utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych arcydzieł polskiej i światowej kinematografii rozpocznie się o godzinie 20. Orkiestra wystąpi pod batutą Przemysława Pasternaka CM.

Archiwalne