TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W roku 70 rocznicy powstania warszawskiego prezentujemy koncert oparty na fragmentach „Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w niezwykłym wykonaniu Kingi Preis, Adama Nowaka z zespołu Raz, Dwa, Trzy i autora kompozycji Mateusza Pospieszalskiego, chóru i zespołu muzycznego.

Po sukcesach filmów „Zakochany Paryż" i „Zakochany Nowy Jork", czas na „Rio, I Love You". Zobaczcie najbardziej ekscytujące i roztańczone miasto świata, znane ze swojej zmysłowości i piękna, w dziesięciu historiach miłosnych.

Teatr im. Ludwika Solskiego poszukuje wolontariuszy na nadchodzący sezon teatralny. Zaprasza do współpracy osoby od 15 roku życia, z różnym doświadczeniem i umiejętnościami, które są zainteresowane życiem kulturalnym Tarnowa.

W dniach 12. – 16.08.2014 Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy na zaproszenie Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF i Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu wziął udział w XXIII Międzynarodowych Spotkaniach z Folklorem „INTERFOLK” w Kołobrzegu. 

Cykl projekcji polskiego filmu połączony z wprowadzeniem do tematyki i spotkaniem po projekcji. Dnia 26 sierpnia na seansie zobaczymy film Jacka Bromskiego "UWIKŁANIE". Spotkanie poprowadzi Mariusz Widawski. Cykl jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Już po raz dziewiąty, Tarnowskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem BYŁ SOBIE BLUES. W tym roku odbędą się 3 koncerty plenerowe oraz 3 koncerty klubowe pod wspólnym tytułem SAM NA SAM Z BLUESEM, na które zapraszamy przeddzień każdego koncertu rynkowego (czwartki) do Piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury.

Archiwalne