TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Piękno kobiecego ciała to temat główny wystawy „Za włosami, za lasami…” autorstwa Witolda Pyzika. Wernisaż już 27 lipca o godzinie 18.00 w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” powrócił ze słoweńskiego tournée, gdzie brał udział w 27. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Folkart 2015 w Mariborze. „Świerczkowiacy” mieli okazję wystąpić dzięki rekomendacji polskiej sekcji międzynarodowej organizacji folklorystycznej Cioff.

Już w najbliższy czwartek, 9 lipca, na tarnowskim rynku odbędzie się kolejny koncert plenerowy w ramach II Tarnowskiego Festiwalu Młodej Muzyki – DemoGraMY. Przed tarnowską publicznością wystąpią młodzi wykonawcy z regionu, zespół SEW, Foxhill i Fingers. Początek o godzinie 19:00. 

Występ zespołów jazzu tradycyjnego oraz wakacyjna potańcówka czeka na wszystkich sympatyków muzyki artystycznej i rozrywkowej, którzy 3 lipca odwiedzą tarnowski rynek. W najbliższy weekend rusza bowiem VIII Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego, który potrwa do 17 lipca. Początek pierwszego koncertu o godzinie 19:00. Organizatorem wydarzenia jest Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa”.

Było wino, muzyka i tańce pod gołym niebem. Za nami koncert inaugurujący cykl „Muzyczne Tarasy” w Centrum Sztuki Mościce. VIII Festiwal Letnich Koncertów Kameralnych odbywa się w tym roku pod hasłem „Fiesta Latina”. Tradycyjnie festiwal ma formę występów plenerowych.

W Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwają warsztaty teatralne dla dzieci. Zadaniem ich uczestników będzie nie tylko nauka tekstów, lecz również stworzenie scenografii i kostiumów. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć już 10 lipca podczas przedstawienia, kiedy zaprezentują „Czerwonego Kapturka”.

Archiwalne