TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Wzorem lat ubiegłych, przez trzy wakacyjne wieczory tarnowski rynek rozbrzmiewał będzie dźwiękami jazzu. Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” i Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają bowiem na kolejny, jedenasty już Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek”, imprezę odbywającą się pod szyldem United Europe Jazz Festival.

Tradycyjnie w sezonie wakacyjnym zapraszamy na letnie potańcówki. Zabawa taneczna będzie się odbywała w każdą niedzielę wakacji (od 1 lipca do 2 września) na tarnowskim Rynku. Zapraszamy do wspólnej zabawy – tańczyć wszak każdy może! Każorazowo zabawa rozpoczynać się będzie o godz. 19.00.

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Świerczkowiacy” osiągnął podwójny sukces. Podczas XII Wojewódzkiego Przeglądu Tanecznego „Roztańczona Wiosna” (16 VI) zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim „Mali Świerczkowiacy” zdobyli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 7 – 11 lat oraz 12 – 17 lat.

Już za kilka dni będziemy obchodzić Święto Miasta Tarnowa. Wśród atrakcji znalazły się plenerowe koncerty oraz spektakl muzyczny. Serdecznie zapraszamy do Amfiteatru oraz na Rynek.

We wszystkie czwartki lipca rozbrzmiewać będą niezapomniane złote przeboje lat '60 i ‘70 XX wieku. Wystąpi między innymi zespół ABBA SHOW, MUSIC WAY i BONEY M COVER SHOW. Trzeci lipcowy wieczór będzie okazją do prywatki pod rozgwieżdżonym niebem. Koncerty odbędą się 5, 12, 19, 26 lipca o godz. 20.30 na tarasie Centrum Sztuki Mościce.

Przed nami ostatnia premiera w sezonie pod hasłem „Kobiety o kobietach”. „Heroiny” to tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu reżyserki Agaty Biziuk, napisanego specjalnie dla tarnowskiej sceny z okazji 100 rocznicy nadania kobietom praw wyborczych w Polsce.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zdobyli Nagrodę Publiczności na Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra 2018. Film „Les Tulipes Jaunes” (Żółte tulipany) jest inspirowany książką „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a nakręcony został w przestrzeniach tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

 

Podczas odbywającego się w Sopocie 45. Forum Wokół Kina (4-7 czerwca) już po raz drugi przyznano nagrody w sześciu kategoriach dla dystrybutorów i właścicieli kin, osiągających najlepsze wyniki w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych.

Czterdziestu sześciu pianistów z czternastu krajów będzie gościć w Tarnowie w ramach I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Józefa Władysława Krogulskiego. Dyrektorem artystycznym i inicjatorem konkursu jest pochodzący z Tarnowa Krystian Tkaczewski, wirtuoz fortepianu, laureat wielu konkursów pianistycznych.

 

W najbliższy poniedziałek (11 czerwca br.) zapraszamy na wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”. Początek spotkania o godzinie 18:00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3. Wstęp wolny.

Archiwalne