TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Zapraszamy na inaugurację Święta Miasta „Zdearzenia 2014”, która odbędzie się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w piątek 4 lipca br. o godz. 17.30. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie teatru w godz. od  9.00 do 17.00 (od poniedziałku do piątku).

Tarnowski Chór Gos.pl - zespół, który od roku 2003 wykonuje muzykę gospel i swoim śpiewem ewangelizuje siebie i innych, pojawi się w Telewizji Polskiej w programie „Między Ziemią a Niebem”, gdzie wykona dwa utwory promujące swoją pierwszą płytę „TEN”. 

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu  „ZA HORYZONT DOMU” „Tanie podróżowanie” - gościem specjalnym, będzie Jakub Porada. 27 czerwca 2014 r. godz. 19.00.

Uwaga, konkurs! Specjalnie dla naszych internautów mamy jedno podwójne zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza w dniu 26.06 wyśle maila wraz ze swoimi danymi kontaktowymi na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl

Instytut Sztuki PWSZ w Tarnowie serdecznie zaprasza na „Instynkt Sztuki” czyli wystawę prac oraz pokaz mody w wykonaniu studentów Instytutu.

DUŻO NAS! - pod takim hasłem, na zakończenie sezonu, odbędzie się rekordowy pod względem ilości artystów, koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŚWIERCZKOWIACY. Wystąpi 240 tancerzy, śpiewaków i muzyków.

Na wystawę zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.

29 czerwca na Rynku odbędzie się tarnowski półfinał 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku. To największe w Polsce regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty oraz potrawy lokalne i tradycyjne.

Tegoroczna inauguracja Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków odbędzie się 21 czerwca o godzinie 21.00. Widzowie podczas pierwszego kinowego wieczoru tradycyjnie spotkają się z komediami – „Zgon na pogrzebie” oraz „Millerowie”.

Miejska Biblioteka Publiczna i tarnowski teatr zapraszają na ostatni przed wakacjami „Salon Poezji".

- Tak się czuję, gdy przyjeżdżam do Tarnowa. Tarnów nazywam domem – mówi wszechstronny człowiek teatru - reżyser, dramatopisarz, prozaiki i uczony. Prof. Kazimierz Braun, na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych, spokrewniony z Jerzym Braunem, patronem Gimnazjum nr 4, promuje w Tarnowie swoje trzy najnowsze książki „Mój teatr Norwida”, „Mój teatr Różewicza” i „Dobrzy księża”.

Archiwalne