TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w Centrum Sztuki Mościce gościmy TGD. To jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów wykonujących muzykę pop-gospel.

Dwie piękne gwiazdy Hollywood (dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts i nominowana do Złotego Globu za rolę w filmie „Forrest Gump” Robin Wright) i dwaj aktorzy młodej generacji (znany z serii „Zmierzch” Xavier Samuel oraz James Frecheville, nominowany do nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym „Animal Kingdom”) w odważnym i łamiącym tabu filmie reżyserki „Coco Chanel”.

W najbliższą sobotę, 29 czerwca, rozpoczyna się festiwal „Emanacje”. W roku 80 urodzin Krzysztofa Pendereckiego, w ramach festiwalu odbędzie się 80 koncertów i spektakli operowych obejmujących zasięgiem całe województwo małopolskie. Koncerty inaugurujące festiwal odbędą się w Lusławicach, Tarnowie (Sala Lustrzana) i Krakowie.

W najbliższa sobotę, 29 czerwca o godzinie 21.00 odbędzie się inauguracja sezonu Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków. Widzowie podczas pierwszego kinowego wieczoru będą mogli obejrzeć dwa filmy światowego formatu – „Nietykalni” oraz „Siedem dusz”.

Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Rock&Foto, organizowanej w ramach Tarnowskiego Festiwalu Wspinaczkowego.  Wystawa składa się z trzech ekspozycji, których wspólnym mianownikiem jest wspinaczka. Niemniej autorzy przedstawiają odmienne wymiary nie sportu, a sztuki zwanej alpinizmem.

"Idealne matki" to ekranizacja inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla - Doris Lessing. Autorem scenariusza jest Christopher Hampton, zdobywca Oscara za „Niebezpieczne związki".

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu„... za horyzont domu„Moja Marilyn Monroe” spotkanie z Arkadiuszem Badzińskim oraz monodram Crisa Henry'ego w wykonaniu Eweliny Niewiadowskiej. 21 czerwca 2013 r. godz. 18.00. 

Prace tarnowskiego architekta-wizjonera Jana Głuszaka „Dagaramy” do 26 sierpnia oglądać można w londyńskiej Hayward Gallery. Projekty miast przyszłości „Dagaramy” pokazywane są na dużej wystawie jako jedyna polska część ekspozycji.

Bohaterowie sztuki to archetypy mężczyzn przekraczających magiczną barierę czterdziestych urodzin i posiadających wszystkie objawy kryzysu wieku średniego z hipochondrią na czele. Antykwariusz Leo (Zbigniew Zamachowski) oraz dwóch architektów - Ken (Wojciech Malajkat), będący w trakcie rozwodu i Tom (Piotr Polk), mężczyzna z przeszłością amanta, prześcigają się między sobą w wymyślaniu nowych urojonych dolegliwości. Zmagają się z własną słabością, jaką jest niemożność pogodzenia z upływającym czasem...

Koncert kończący 21 sezon artystyczny Ogniska Baletowego działającego przy Centrum Sztuki Mościce. W programie: wariacje klasyczne, etiudy baletowe, żarty taneczne oraz tańce charakterystyczne. Muzyka: m .in. Johann Strauss, Piotr Czajkowski, Johanes Brahms.

Archiwalne