TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zaprezentował podsumowanie kończącego się właśnie 58. sezonu artystycznego. Przygotował w tym czasie 7 premier i dwa pokazy muzyczne w cyklu „Solski o…”. Po powrocie do swojej wyremontowanej siedziby podwoiła się liczba widzów sięgając 50 tysięcy osób.

W V edycji Festiwalu Muzyczne Tarasy to koncerty inspirowane tańcami świata.

Już w najbliższą sobotę 30 czerwca przy ul. Wałowej w Tarnowie (Skwer Króla Łokietka), w ramach kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo”, odbędzie się turniej wiedzy o makaronie. Chętni będą mogli sprawdzić się w wielkoformatowej grze planszowej, którą poprowadzi Zygmunt Chajzer. Na zwycięzcę turnieju czeka sportowy rower.

Krystian Tkaczewski - polski wirtuoz fortepianu - na scenie międzynarodowej zadebiutował w Carnegie Hall.

Umi Garrett - W wieku ośmiu lat Umi Garrett zadebiutowała z orkiestrą Desert Symphony w Palm Desert, w Californii, prezentując Koncert Fortepianowy Mozarta No. 23 A - dur. W tym samym roku wystąpiła w programie telewizyjnym NBC w The Ellen DeGeneres Show.

Piotr Kuryło opowie o zachowaniach ludzi, których spotkał na swej drodze, spotkaniach ze zwierzętami, walką z trudnymi warunkami atmosferycznymi, bezdrożami i tym co było dla niego najcięższe - samotnością i tęsknotą za domem.

Święto miasta zostało zainaugurowane wręczeniem nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury. Podczas uroczystości w tarnowskim teatrze wystąpiła Nina Nowak, solistka Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego w Warszawie i Filharmonii Berlińskiej, obecnie współpracująca z Wielką Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles.

Kino Millenium przygotowało interesującą ofertę wakacyjna dla kinomanów.

Pałaca Młodzieży zaprasza na blok imprez realizowanych podczas Dni Otwartych Pałacu Młodzieży zorganizowanych w ramach „Projektu Korczak".

Zdearzenia czyli święto miasta coraz bliżej! 29 czerwca na płycie tarnowskiego rynku wystąpi zespół Perfect, a dzień później Myslovitz.

Podczas ponad czterotygodniowej ekspozycji w Galerii TCK, można poddać się intensywności bodźców i przenieść za sprawą zdjęć i dźwięków na ulice Dalekiego Wschodu. ''Kolor Indii – barwy ulicy'' to wystawa kilkudziesięciu fotografii prezentujących specyfikę i niezwykły klimat ulic Indii. Zdjęcia zostały zrobione m.in. w Delhi, Agrze, Dźajpurze, Amber, Nimranie i Amritsar. Wystawie towarzyszy dodatkowy pokaz fotografii wraz z charakterystycznymi dla ulic Indii dźwiękami i odgłosami nagranymi w Delhi.

Archiwalne