TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

To ostatnia szansa, żeby nabyć bilety na koncert legendarnej grupy Scorpions, która już jutro zagra na Stadionie Miejskim. Wejściówki będzie można kupować niemal do samego koncertu w sieciach EMPIK, Media Markt i Saturn, a także w dniu koncertu w jednej z kas stadionowych.

Po raz czwarty na tarnowskim rynku zgromadziły się tłumy tarnowian uczestniczących w niezwykłym Koncercie Charytatywno-Ewangelizacyjnym na rzecz misji.

Phil, Stu, Alan i Doug udają się w podróż do egzotycznej Tajlandii na ślub Stu. Po niezapomnianym wieczorze kawalerskim w Las Vegas Stu nie chce ryzykować i planuje przed weselem bezpieczne i spokojne późne śniadanie. Ale życie nie zawsze układa się zgodnie z planem. To, co wydarzyło się w Vegas, przeszło już do historii, ale to, co będzie miało miejsce w Bangkoku, wydaje się po prostu niemożliwe.

Niebawem, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Yale (Yale Duke University Press), ukaże się pierwszy amerykański tom poświęcony twórczości Krystiana Lupy, jednego z najwybitniejszych europejskich reżyserów teatralnych. Jednym z autorów tego wydawnictwa jest związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

Era Nowe Horyzonty Tournée to tygodniowy przegląd filmów 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty.

W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz czwarty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego. Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje IV Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Jazz-owy Rynek” – cykl koncertów plenerowych z udziałem wyjątkowych gości z różnych zakątków Europy. Sercem festiwalu będzie scena plenerowa na tarnowskim Rynku, ale liczne imprezy odbędą się również w klubie festiwalowym Bombay Music.

Jest lato 1979 roku. Grupa przyjaciół z niewielkiego miasteczka w Ohio decyduje się nakręcić film o zombie. W trakcie zdjęć realizowanych na taśmie 8 mm, dochodzi do groźnej katastrofy kolejowej. Cudem uniknąwszy śmierci, młodzi filmowcy odkrywają, że wypadek nie był przypadkiem. W miasteczku znikają ludzie i dochodzi do innych niewytłumaczalnych zjawisk. Kiedy miejscowy policjant Jack Lamb usiłuje odkryć prawdę, okazuje się, że jest ona bardziej przerażająca niż wszystko, co mogli sobie wyobrazić.

Wspólna wystawa malarstwa doktorantów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Magdaleny Bąk, Witolda Boguszewskiego, Kamila Kuzko, Jadwigi Magryś-Borowiec, Marcina Wilczyńskiego oraz Sylwii Wójcik. Odmienne podejście do malarstwa, ale interpretujące te same problemy.

26 czerwca 2011r., godz. 19.00 – inauguracja Festiwalu Muzyczne Tarasy. Po raz pierwszy w koncercie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki. Orkiestra jest innowacyjnym pomysłem CSM, prezentującym nową jakość i kreatywność instytucji w poszukiwaniu nowych rozwiązań i wartości dodanej w działaniach kulturalnych. Skupiać będzie grono najlepszych polskich muzyków - solistów i kameralistów, którzy choć często wcześniej ze sobą nie występowali, zostaną zaangażowani przez Centrum do projektu artystycznego o randze festiwalowej.

Zespół Opery Krakowskiej, Centrum Sztuki Mościce oraz Urząd Miasta Tarnowa zapraszają na bezpośrednią transmisję operetki „Baron cygański”. Transmisja odbędzie się 25 czerwca 2011r., o godz. 19.30 na Rynku w Tarnowie.

Archiwalne