TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES pod kierunkiem ks. Grzegorz Piekarza zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo".

Tarnowski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich jest organizatorem Dni Lwowa w Tarnowie. Tegoroczne Dni Lwowa odbędą się w dniach 28 - 29 maja. Organizatorów wsparł finansowo zarówno Urząd Miasta Tarnowa jak i Starostwo Powiatowe. Inaugurację Dni Lwowa w Tarnowie zaplanowano 28 maja o 18.00 w Sali Lustrzanej.

Prezydent Miasta Tarnowa oraz Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” serdecznie zapraszają na koncert z okazji nominacji do nagrody FRYDERYK 2010, który odbędzie się w kościele XX. Misjonarzy, w sobotę 12 czerwca 2010r., o godz. 19.00.

Zdjęcia do "Opadu" zrealizowane zostały w marcu 2009 roku na terenie Krakowa i Tarnowa. Nieczynny Motel Krak, stare mieszkania na nowohuckich osiedlach, puste place to krakowskie lokalizacje wybrane przez twórców. Tarnowska część zdjęć odbyła się w Zakładach Azotowych, których zamknięte, wyjęte z użytku części idealnie wpisały się w klimat scenariusza.

Wtorek 1 czerwca godz. 18.00, Alfabet polski 2 | Olaf Brzeski – spotkanie z artystą.

Ceniony przez fanów jazzu zespół Damage Control w tym roku powiększony o Josha Lawrenca (USA) fantastycznego Nowojorskiego trębacza wystąpi w ramach Zderzeń 2010 – Dni Tarnowa.
KONKURS!!! Dla czytelników naszego portalu mamy jedno podwójne zaproszenie! Otrzyma je osoba, która dziś po godzinie 18.00 jako pierwsza przyśle e-maila zawierającego imię, nazwisko i numer telefonu na adres: biuroprasowe(małpa)umt.tarnow.pl

Kolejna koncertowa propozycja z cyklu „Młody Jazz” zaplanowana jest na koniec maja i będzie miała bardzo lokalny charakter. Podczas koncertu wystąpią aż dwie formacje - z Tarnowa i Dębicy.

Tarnowski magistrat poszerza współpracę z tym miastem partnerskim na Ukrainie. Biała Cerkiew, wskutek nowo podpisanej umowy, udostępni Muzeum Okręgowemu w Tarnowie część zbioru eksponatów stanowiących kiedyś majątek rodziny Rzewuskich.

Od 11 do 19 czerwca będzie trwał II Festiwal Spektakli Dziecięcych organizowany przez Tarnowski Teatr. Kilkaset dzieci z Tarnowa i okolic będzie miało okazje zobaczyć cztery bajki oraz uczestniczyć w interdyscyplinarnych zajęciach. Po raz pierwszy odbędzie się teatralna zabawa plenerowa na terenie Placu Zabaw w Parku Strzeleckim oraz happening w Domu Dziecka.

Wciąż można zapisać się na warsztaty „Batik. Obrazy woskiem malowane.”, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2010 r. PracOFFnia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w grupie II.

Archiwalne