TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Konfrontacja twórczości dwóch poetek w najbliższym „Salonie Poezji” już 10 maja o godzinie 11:00 w Teatrze im L. Solskiego. „Między dwoma brzegami” to spotkanie twórczości ikony polskiej poezji powojennej, noblistki – Wisławy Szymborskiej oraz uznanej za najwybitniejszą przedstawicielkę pokolenia „BruLionu” – Marzanny Kielar.

Wspomnienie, nie tylko muzyczne, o Krzysztofie Klenczonie przygotowało Centrum Sztuki Mościce. „Klenczon - Poemat rockowy" to spotkanie inspirowane opowieściami jego żony Bibi, które zaplanowano na 16 maja o godz. 18.00.

Z programem „Jeszcze raz” wystąpią w Tarnowie znani artyści kabaretowi. Abelard Giza, Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński zaoferują tarnowianom porządną dawkę śmiechu już 5 maja. Stand-up Bez Cenzury odbędzie się w sali Kina Marzenie o godz. 20:00.

Prace wyróżnianego i nagradzanego na wielu konkursach międzynarodowych Łukasza Malczewskiego od 15 maja będzie można oglądać w Centrum Sztuki Mościce. Jego akty znalazły się w rankingu 180 najlepszych aktów na świecie  opublikowanym w piśmie "Świat Obrazu". Jego portfolio zostało opublikowane w Professional Photographer Magazine.

Reklama wizualna, tkanina artystyczna i meblarstwo to wybrane specjalności, z których uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych wykonali prace dyplomowe. Najciekawsze z nich prezentowane są w Biurze Wystaw Artystycznych przy placu Dworcowym do 5 maja.

Bajkowa atmosfera, marynarski klimat, awanturnicze przygody, ale i opowieść z morałem, którą Teatr Lalek Banialuka chce przedstawić tarnowskiej publiczności. Tomcio Paluszek w Centrum Sztuki Mościce - 26 kwietnia o godzinie 15:00.

Tarnowska młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych tworzy wideoklip pod okiem Yacha Paszkiewicza. Podczas trzydniowych warsztatów odbywających się w ramach 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej uczestnicy będą tworzyli klip do piosenki "Once In A Lifetime" Miki Urbaniak, która na potrzeby warsztatów będzie gościem w Tarnowie.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zapraszają na wernisaż prac dyplomowych uczniów ZSP, podczas którego będzie można oglądać efekty ich działań. Rozpoczęcie 23 kwietnia o godz. 18.00 w filii galerii BWA mieszczącej się przy placu Dworcowym 4.

Koncert unikalnej w skali światowej grupy muzycznej KROKE odbędzie się 19 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce. Występ połączony będzie z promocją nowej płyty "TEN".

Tarnowski Teatr „OdMowy'' laureatem pierwszego miejsca XIII Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, który odbył się w Inowrocławiu. Do teatru trafiły też inne nagrody w pozostałych kategoriach.

Archiwalne