TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Najbardziej znany w kraju tarnowski zespół rockowy Totentanz powraca nową płytą do mocnych brzmień. Będzie ona pękata i przestrzenna. Ale znajdzie się na niej także utwór akustyczny i piosenka o miłości. O swoich inspiracjach lider zespołu Rafał Huszno opowiada w wywiadzie przed koncertem w ramach festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW.

Jak informuje Tarnowskie Centrum Kultury, z przyczyn niezależnych od organizatora, managamentu i Artystki, tarnowski koncert Rykardy Parasol został przełoży na późniejszy termin. Odbędzie się on 7 czerwca 2013 r. Godzina i miejsce pozostaje bez zmian. Zakupione wcześniej bilety oraz otrzymane zaproszenia zachowują swoją ważność.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie i animację czasu wolnego, a to propozycja szczególnie dla tych, którzy jeszcze nie wymyślili prezentu na dzień matki, ale nie tylko. Warsztaty tworzenia biżuterii ze szkła techniką fusingu odbędą się w dniach 18, 19 i 25 maja br.  PracOFFnia to także okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze i w kreatywny sposób. Wiosna już zagościła, dni są coraz dłuższe, a my mamy coraz więcej energii i chęci do pracy, warto je więc spożytkować na warsztatach. 

Centrum Sztuki Mościce oraz soliści Orkiestry Akademii Beethovenowskiej zapraszają na koncert edukacyjny "Ptasie Plotki" z utworami Witolda Lutosławskiego oraz Juliana Tuwima. Koncert jest częścią projektu BON KULTURY.

Uroczysta gala wręczenia nagród zakończyła 27. Tarnowską Nagrodę filmową. W konkursie głównym przedstawiono 19 filmów fabularnych, które powstały w okresie od poprzedniej edycji Festiwalu, a które nagrodziły trzy gremia jurorów: Jury 27. TNF, Jury Młodzieżowe oraz Publiczność.

Od 20. edycji Festiwalu tradycją już jest, że Gala Wręczenia Nagród Tarnowskiej Nagrody Filmowej odbywa się na tarnowskim Rynku. Wyjątkiem był ubiegły rok. Gala powraca na Rynek 27 kwietnia 2013 r. i wówczas poznamy tytuły wszystkich nagrodzonych filmów.

Zespół Pieśni i Tańca Mali Świerczkowiacy zaprasza na odbywający się cyklicznie wiosenny koncert edukacyjny.

Festiwal jest wydarzeniem popularyzującym, promującym, upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii i najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem.

Przypominamy o czasowości atrakcyjnych wystaw w ramach 27 TNF. "65 lat polskiej animacji dla dzieci" i "Jerzy Kawalerowicz. Malarz X muzy" jeszcze przez 4 dni.

W szkolnej bitwie na głosy wzięły udział zespoły reprezentujące najbardziej utalentowanych wokalnie uczniów VII LO pod kierownictwem Rafała Huszno oraz XVI LO, których do koncertu przygotował Sławek Ramian.

Archiwalne