TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

27 najlepszych i najciekawszych w minionym roku osób, zespołów i zjawisk kulturalnych kandyduje do Gwarancji Kultury, prestiżowych nagród TVP Kultura w dziewięciu kategoriach. Oprócz tego specjalne nagrody mistrzowskie – Supergwarancje otrzymają na gali 11 kwietnia dwaj wybitni reżyserzy Andrzej Wajda i Martin Scorsese.

Duszpasterstwo Akademickie Tratwa marcowe spotkanie cyklicznego programu Dobry wieczór z... poświęciło tematyce szeroko pojętych gór oraz nowatorskiemu stylu w sztuce - grafice komputerowej. 

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl „Sceny z życia małżeńskiego” Teatru Kamienica z Warszawy w ramach Małopolskich Wieczorów Teatralnych.

Z okazji  rozpoczynających się Światowych  Uroczystości związanych z Kanonizacją Jana Pawła II Bazylika Katedralna w Tarnowie oraz Centrum Przygotowań Programów Patriotycznych zapraszają na uroczyste oratorium papieskie „Tarnów woła… Santo Subito”.

4 kwietnia odbędzie się koncert formacji Up To Date z którą ponad 10 lat temu czołowy polski skrzypek jazzowy Adam Bałdych zaczynał swoją karierę, a wraz  z  nim tarnowscy muzycy - Rafał Stępień, Jakub Cywiński i Bartek Rojek.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl dla dzieci „Ośle Serduszko” Teatru Lalek "Rabcio" z Rabki Zdroju.

Centrum Kultury Promocji Miast i Regionów Poloniada 2014 przyznało nagrody za najlepsze projekty promocyjne i wydarzenia kulturalne. Podczas gali, która miała miejsce w Płocku jury składające się z przedstawicieli mediów i postaci ze świata kultury i reklamy w kategorii „Lider Kultury” główną nagrodę – Koguta przyznało miastu Tarnów za stronę www.kultura.tarnow.pl.

Jazon i Argonauci wyruszyli tam po skarb niewątpliwy: złote runo. Nasz stowarzyszeniowy podróżnik i obieżyświat, Marek wyruszył po zgoła inne trofea. Nie zostawił jednak w domu tęskniącej żony jak inny mitologiczny podróżnik – „Penelopa” wyruszyła na odkrywanie Kolchidy wraz z nim.

Nowa wystawa przygotowana przez terapeutów i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Fundacji REPI zostanie otwarta od 17 do 31 marca i będzie miała tytuł „Wielkanocne inspiracje”. Miejscem wystawy będzie Galeria Aniołowo znajdująca się przy ul. Żydowskiej 2.

Gromkimi brawami tarnowska publiczność pożegnała, po trzech latach grania w spektaklu,  dwóch Małych Książąt. Filip Gieracki i Michał Niedbała zakończyli swoją przygodę z przedstawieniem wyreżyserowanym przez Cezarego Domagałę w maju 2011 roku. Pod koniec sezonu teatr ogłosi kolejny konkurs na rolę Małego Księcia.

Archiwalne