TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Diana (Melissa McCarthy) prowadzi rozrzutny tryb życia na przedmieściach Miami. Podszywając się pod Sandy'ego Bigelow Pattersona (Jason Bateman) spełnia wszystkie swoje zachcianki nie zdając sobie sprawy, że jej podstęp może w końcu wyjść na jaw. Prawdziwy Sandy, mając tylko tydzień na odnalezienie i sprowadzenie Diany do Denver, przekonuje się, że odzyskanie własnej tożsamości nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać...

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie i Autorzy zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa.

5 kwietnia odbędzie się kolejny koncert Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock. Uczniowie będą mieli okazję na sprawdzenie siebie i wykorzystanie nabytych umiejętności w praktyce. Niektórych czeka życiowy debiut na prawdziwej scenie. Podczas koncertu usłyszymy covery światowych przebojów muzyki rockowej i popowej, wśród nich utwory m.in. zespołu Metallica, Led Zeppelin, czy Adele.

Trzeci spektakl teatralny w ramach Bon Kultury - programu, który umożliwia udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych po atrakcyjnych cenach - „Brzydkie Kaczątko" Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina. Spektakl jest skierowany dla klas I-III szkoły podstawowej.

Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej w roku 2012, CeZik i jego KlejNuty wracają na trasę! Kameralny Akt Solowy to zmaterializowana wersja CeZika wypełniona muzyką i obrazem. Usłyszeć można wszystkie dotychczasowe produkcje, w specjalnie na tą okazję zaaranżowanych wersjach. Koncert CeZika poprzedzi występ gitarzysty i wokalisty Petera J. Bircha.

17 marca, podczas jubileuszowej, piątej edycji Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf", organizowanego w Domu Kultury „Mors” w Dębicy, młodzi Świerczkowiacy wypadli najlepiej. W przeglądzie organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego wystąpiło 20 zespołów  z Podkarpacia, Małopolski i Śląska.  Przegląd w części poświęcony jest kulturze ludowej.

Spektakl zrealizowany jest w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu.

Pałac Młodzieży oraz Zespół szkół Muzycznych zapraszają miłośników teatru, muzyki rozrywkowej, klasycznej oraz tańca do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży  „Pod szczęśliwą gwiazdą”, który odbędzie się w dniach 13-17 maja 2013 r. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ, pedagodzy oraz studenci kierunków Grafika i Wzornictwo serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy prac studenckich.

Połączenie sił tarnowskiej i krakowskiej sceny jazz-rockowej. W zespołach Chilling Room i Norbert Pajek Trio przeważają tarnowscy muzycy. Podczas koncertu w Piwnicach TCK zaprezentują swoje najnowsze dokonania. Członkowie obu zespołów - Bartek Rojek i Norbert Pajek współtworzą również Szkołę Muzyków Rockowych S.M.Rock gdzie uczą gry na instrumentach, więc będzie okazja by zobaczyć ich w akcji.

Archiwalne