TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Kolega Mela Gibsona - spektakl Teatru Korez z Katowic będzie można zobaczyć na Dużej Scenie tarnowskiego Teatru im. L.Solskiego w niedzielę 29 marca o godz.18.

Co tak naprawdę połknął Smok Wawelski? Tę tajemnicę młodym widzom rozwikła Teatr Współczesny w Krakowie w przedstawieniu „Strachy na Lachy”, które odbędzie się w Mościckim Centrum Kultury.

Dziś w Kinie Marzenie kolejna projekcja z cyklu „Czwarty ekstra Film”. W jej ramach wyświetlony zostanie film dokumentalny w reżyserii Dariusza Jabłońskiego „Gry wojenne”.

„Harira” i „Tybet klejnot w Lotosie” to wystawy fotograficzne, na które zaprasza Galeria Tarnowskiego Centrum Kultury.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do PracOFFnii na spotkania z techniką wikliniarską. Podczas nich uczestnicy wykonają własnoręcznie niewielki koszyk.

W sobotę 28 marca, w hotelu Cristal Park odbywał się finał XI Międzynarodowego i XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Władysława Broniewskiego.

Dziś o godz.17 w Czytelni Naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską.

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zapraszają na XXIV Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbędzie się w piątek 27 marca.

W piątek 27 marca przypada 48. Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji, w tym dniu tarnowski Teatr im. L.Solskiego przygotował premierę spektaklu „Wszystko o Kobietach” Miro Gavrana w reżyserii Krzysztofa Prusa początek o godz .19 na Małej Scenie.

Zawsze aktualny kalendarz imprez kulturalnych, możliwość zakupu biletów przez Internet. To propozycje, które oferuje nowy internetowy portal miejski www.kultura.tarnow.pl.

Archiwalne