TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Z przyczyn niezależnych od Centrum Sztuki Mościce spektakl został odwołany, zwrot biletów w kasie CSM. 

RDN zaprasza na dwa kolejne wydarzenia, w których uczestniczy Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

„Flirtując z życiem”, wywiad-rzeka z Danutą Stenką, wydany w połowie listopada przez „Znak” już po kilku dniach od premiery stał się ogólnopolskim bestsellerem.

W okresie Bożonarodzeniowym Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza miłośników kolęd do posłuchania kolęd i pastorałek lachowskich. Wystąpi Dziecięco Młodzieżowy Zespół Regionalny „Mala Helenka” z GOK w Chełmcu.

„Wielki Liberace" to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia.

Aga Zaryan wystąpi w Tarnowie z koncertem pt. „Remembering Nina & Abbey”, promującym nowy album poświęcony postaciom Niny Simone oraz Abbey Lincoln.

Do miejsca, w którym przez dwa lata działała tymczasowa siedziba BWA, powraca sztuka – wystawa złożona z dzieł kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Na wystawie stałej oglądać będzie można m.in. obraz najsłynniejszego tarnowskiego artysty Wilhelma Sasnala.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki Dariusza Janusia  „Ostatnia misja kapitana Blynna".

16 grudnia 2013 roku w Warszawie, Matylda Baczyńska,  z rąk prezesa ZASP - Olgierda Łukaszewicza - odebrała nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut na scenach teatrów dramatycznych w sezonie 2012/2013.

Tarnowskie Centrum Kultury oraz Wojtek Klich nieprzerwanie od 1995 r. zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, będący ewenementem w skali kraju (a może i świata), który odbywa się tradycyjnie w Wigilijną Noc.  W wypełnionych po brzegi Piwnicach TCK rozbrzmiewają kolędy i pastorałki w blues-rockowych aranżacjach. To niezwykle klimatyczne i  oryginalne granie kolęd, a także autorskich „piosnek kolędowych” Wojtka Klicha.

Archiwalne