TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Najbliższy Salon Poezji wprowadzi nas w przedświąteczny nastrój. Stanie się tak za sprawą twórczości Urszuli Kozioł, której wiersze usłyszymy 11 grudnia o godz. 11 na Małej Scenie tarnowskiego teatru.

Jeszcze do 18 grudnia, odwiedzając Centrum Sztuki Mościce, można poczuć klimat teatru sprzed lat. W ramach 13 edycji ArtFestu jest tam prezentowana wystawa „Ulotny teatr Mariana Kołodzieja”, będąca wędrówką po świecie wyobraźni artysty.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie historie skrywają fotografie z rodzinnego archiwum, koniecznie powinieneś odwiedzić Tarnowskie Centrum Kultury. Już jutro, 30 listopada, odbędzie się tam wernisaż wystawy „Stare – Nowe Czasy Tarnowa”.   Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

O tajnikach ceramiki w Małopolsce opowie Bożena Kostuch, autorka publikacji „Kolor i blask. Ceramika architektoniczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce po 1945 roku”. Spotkanie autorskie połączone z promocją albumu odbędzie się 29 listopada o godz. 17 na tle ceramicznej ściany zachowanej w budynku basenu w Mościcach.

Cezary Pazura, znany aktor i komik, ruszył w jubileuszową trasę po polskich miastach z okazji 25-lecia działalności artystycznej. W Tarnowie wystąpi 4 grudnia z programem kabaretowym „The Best Of 2016”. Występ odbędzie się w sali kina Marzenie o godz. 20:30.

„Zawód scenograf” będzie tematem trzeciej odsłony Akademii Filmowej już w najbliższą sobotę, 19 listopada, o godz. 13.00. O znaczeniu i roli scenografii w filmie, na podstawie dotychczasowych doświadczeń zawodowych opowie Marek Zawierucha, scenograf filmowy. Spotkanie poprzedzi projekcja filmu Jacka Bromskiego „Bilet na Księżyc”.

Jacek Pałkiewicz będzie kolejnym gościem cyklu „Za horyzont domu”, które zaplanowano 25 listopada o godz. 19:30 w Centrum Sztuki Mościce. Reporter i podróżnik opowie o swojej najnowszej książce, za napisanie której otrzymał dożywotni zakaz wjazdu do Dubaju.

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada, w tarnowskim teatrze odbędzie się niezwykłe spotkanie z poezją. Tym razem uczestnicy usłyszą wiersze Ewy Lipskiej. Salon Poezji zatytułowany „Gdzie Indziej” z osobistym udziałem autorki rozpocznie się o godz. 11:00.

Wieczór komedii improwizowanej „Impro Show” z udziałem grupy Narwani i gościa specjalnego - Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju już 13 listopada w kinie Marzenie. Aktorzy odegrają scenki i etiudy na życzenie publiczności. Przyjdź i zdecyduj o tym, co ma wydarzyć się na scenie! Początek wydarzenia o godz. 20.00. 

Znane i lubiane „Szalone nożyczki” z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie po raz kolejny zaprezentowane zostaną na scenie Solskiego. Już w najbliższą sobotę, 5 listopada, tarnowska publiczność aż dwukrotnie będzie miała okazję rozwiązać zagadkę morderstwa pianistki. Spektakl będzie grany na dużej scenie tarnowskiego teatru o godz. 17.30 i 20.30

Archiwalne