TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Urząd Miasta Tarnowa zaprasza wszystkich na spotkanie z Prawdziwym Mikołajem z Laponii.

CENTRUM SZTUKI MOŚCICE 30 listopada 2012r. godz. 18:00 | wstęp wolny.

Andrzej Dudziński – 40 lat pracy twórczej. Nowy cykl obrazów cyfrowych Andrzeja Dudzińskiego, tworzą wielkoformatowe cyfrowe kolaże, przedstawione w klasycznej formie tryptyku. Prace po raz pierwszy prezentowane są na ArtFeście 2012.

Fanfara Kalashnikov, orkiestra pochodząca z północno-wschodniej Rumunii, jest jedną z najsłynniejszych grup grających muzykę bałkańską.

"Tańczący z myślami" to jeden dzień z życia Rafała Rutkowskiego, opisany przez Adama Gawędę. Tekst niepoprawny, ostry, szczery, a przede wszystkim szatańsko zabawny. Uwaga, konkurs.

Małymi krokami zbliżają się święta, ale zanim przygotowania zaczną się na dobre Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na grudniowe spotkanie w ramach cyklu PracOFFnia wraz z partnerem cyklu Centrum Artystyczno-Hobbystycznym Arabeska. Tematem spotkania będą ozdoby świąteczne. Warsztaty odbędą się 8 i 9 grudnia. Zapisy trwają.

Zapraszamy na film dokumentalny „Polski Edison".

BWA Galeria Miejska w Tarnowie zaprasza na wydarzenie w ramach ArtFest 2012. Zapowiedzi pociągów śpiewać będą Dorota Wójcik i Przemysław Rezner.

Jan Saudek zawsze wiódł życie niezależnego człowieka. Wyklęty we własnym kraju, stworzył fantastyczny świat wyobraźni, mistyczne miejsca przesiąknięte magiczną rzeczywistością. Jego obrazy w stylu "tableau vivant" i "pose plastique" przyniosły mu międzynarodową sławę.

Po ogromnym sukcesie „Wesela” w reżyserii Andrzeja Seweryna, którego premiera miała miejsce w lutym i listopadowej premierze słuchowiska „Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii” Jana Klaty, w grudniu Radio Kraków zaprasza na kolejne słuchowisko, tym razem w reżyserii Jerzego Stuhra.W odróżnieniu od wielkoformatowego „Wesela” i eksperymentalnego projektu Jana Klaty, Jerzy Stuhr zaproponuje teatr kameralny i skupiony na emocjach - do radiowej realizacji wybrał tragifarsę „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej.

Od powstania „Walk Away" każdy z jego muzyków zaistniał później, jako leader własnego składu. Kwestią czasu było pojawienie się na scenie firmowanego nazwiskiem Jakubka zespołu.

Archiwalne