TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W trzy dwa najbliższe grudniowe czwartki Centrum Sztuki Mościce zaprasza w filmowo-muzyczną podróż po fascynujących metropoliach. Po tętniącym życiem Nowym Jorku czas na poetycką Moskwę i nostalgiczny Paryż.

Ludek ukrywa przed żoną romans z koleżanką z pracy. Kiedy prawda o jego zdradzie ma wyjść na jaw, zbieg okoliczności sprawia, że odkrywa on największą tajemnicę swojego teścia. Szperanie w przeszłości otwiera przysłowiową puszkę Pandory, bo, jak się okaże, każdy w życiu skłamał choć raz…

PIŁA 3D

obsada: Tobin Bell, Betsy Russell, Costas Mandylor
reżyseria: Kevin Greutert, scenariusz: Marcus Dunstan, Patrick Melton,zdjęcia: Brian Gedge, muzyka: Charlie Clouser
horror, USA, 2010, 90 min
KINO MILLENNIUM: 10.12 – 16.12.2010

Akcja rozgrywa się w La Boca, artystycznej dzielnicy Buenos Aires, jednej z najstarszych części miasta, zamieszkiwanej głównie przez włoskich imigrantów. La Boca jest kolebka wielu sławnych śpiewaków, muzyków, poetów i malarzy. Tetro to imię głównego bohatera. Film rozpoczyna się od przyjazdu do Buenos Aires jego młodszego brata, Benniego. Nie widzieli od ponad dziesięciu lat. Bennie jest już prawie pełnoletni. Przyjeżdża do Buenos, by dowiedzieć się dlaczego Tetro odciął się od rodziny, łamiąc tym samym złożoną bratu obietnicę (miał po niego wrócić, niestety nigdy tego nie zrobił). Ich spotkanie doprowadzi do ujawnienia głęboko skrywanej tajemnicy.

Zapoznaj się z repertuarem kina „Marzenie” na dni od 3 do 12 grudnia.

Dziewiąta Edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor odbędzie się w dniach 11 – 15 grudnia 2010 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (w budynku C).

Będzie to swoistego rodzaju muzyczny cocktail. Artyści będą występować solo, w duetach, triach oraz innych kombinacjach. Chcemy też aby publiczność brała aktywny udział w koncercie poprzez wspólny śpiew, konkursy, zagadki itp. „Muzyczne prezenty na Nowy Rok” - 31.12. godz. 21.00 Sala Lustrzana, ul.Wałowa 10.

Oto oferta tarnowskiego teatru na grudzień. Oprócz przedstawień, teatr im. L. Solskiego na ostatni dzień roku przygotował coś dla melomanów.

4 grudnia zapraszamy na uroczysty pokaz filmu TLEN w reżyserii Iwana Wyrypajewa, oraz na spotkanie z odtwórczynią głównej roli w tym filmie: jedną z najbardziej utalentowanych i urodziwych polskich aktorek - Karoliną Gruszką.

Gwiazdą wieczoru będzie kabaret JURKI, a ich występ poprzedzą laureaci I Nagrody, Nagrody Publiczności i Nagrody Telewidzów festiwalu PaKA w 2008 r. ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ ze Strzebrzeszyna. Początek imprezy o 20:00. Bilety w przedsprzedaży - 30 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5, kasie kina Marzenie – Staszica 4. W dniu koncertu tylko w kasie kina Marzenie – 45 zł.

Archiwalne