TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

- Nie mam pralki, lodówki, samochodu i ani jednego garnuszka, bo nie potrafię gotować. Nawet jajeczka na twardo ci słoneczko nie zrobię – zapowiedziała autorowi nieżyjąca już Krystyna Feldman. - Zapraszam do salonu, na martini – uśmiechnęła się „królowa polskiej sceny”, Nina Andrycz, na wstępie wizyty… Maciejewski portretuje nasze najsłynniejsze aktorki w ich domach i w innych miejscach, w których dobrze się czują. To zbliża rozmówców i pozwala czytelnikom na wejrzenie w prywatność bohaterek.

Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Jej głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz oddziału partyzanckiego, specjalizujący się w wykonywaniu wyroków śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Tym razem Wydra dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi – konfidenta Kondolewicza. Po przyprowadzeniu konfidenta do lasu, na miejsce egzekucji, Wydra znajduje martwe ciała kolegów z oddziału. Wszyscy mają poderżnięte gardła...

Tarnowski Totentanz nie zwalnia tempa. Obecnie zespół przygotowuje materiał na swój czwarty studyjny album, z którego przynajmniej dwie nowe kompozycje będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu w Piwnicach TCK 9 listopada 2012 r. Jako support wystąpi Sayes.

Rok temu Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha świętowały swoje 18. urodziny. Ten jubileusz stał się pretekstem do uwiecznienia kultowej imprezy na płycie CD. Koncert, który odbył się w Tarnowskim Teatrze został zarejestrowany i teraz mamy przyjemność zaprezentować Państwu dwupłytowe wydawnictwo CD z zapisem wydarzenia. W imprezie oprócz fantastycznej publiczności, (co doskonale słychać), gospodarza i pomysłodawcy Wojtka Klicha, wzięli udział zaproszeni goście.

We wrześniu br. kadrę nauczycielską w Szkole Muzyków Rockowych zasilili nowi nauczyciele - Żaneta Lubera (wokal), Norbert Pajek (gitara) i Piotr Wojtanowski (gitara basowa). W klasie gitary zajęcia ruszyły pełną parą, tak, że aktualnie wszystkie miejsca są już zajęte. Rośnie również zainteresowanie śpiewem i grą na gitarze basowej, ale akurat w tych klasach instrumentalnych są jeszcze wolne miejsca.

Jak co roku, również i tym razem nie zawiedli fani „Zaduszek Dżemowych” Wojtka Klicha. Bilety na kultową rozeszły się w zaledwie kilka minut. Choć pewnie dla tych, którym nie udało się kupić biletu jest to marne pocieszenie, na przyszły rok organizatorzy planują przeniesienie koncertu do znaczne większej sali, niż Piwnice TCK.

W niedzielę, 21 października w tarnowskim teatrze odbyło się trzecie w tym roku widowisko "Zakochani w Tarnowie". Głównym mottem spotkania było kolejne hasło - klucz tegorocznej edycji projektu - KREATYWNOŚĆ.

W atmosferze dnia Wszystkich Świętych, w blasku świec, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów zagrana na żywo robi wyjątkowe wrażenie. Zainicjowane przed laty przez Wojtka Klicha Zaduszki Dżemowe, są aktualnie jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie. Niepowtarzalny klimat koncertu potęgują przeżycia związane odwiedzaniem grobów bliskich zmarłych. Zaduszki Dżemowe są niezwykłym spotkaniem z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami.

22 października, godz. 19 00 - Otwarte spotkanie autorskie z Michałem Pirógiem. Tancerz opowie o drodze swojej kariery, inspiracjach, miłości do tańca i planach na przyszłość. Wstęp - 5 złotych (dla uczestników warsztatów - wolny).

26 i 27 października zagości w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5) na zaproszenie Teatru Nie Teraz wystąpi Grupa Butoh - Tenku Yoran Company pod przewodnictwem cenionego na świecie mistrza Daisuke Yoshimoto.

Archiwalne