TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już 4 listopada odbędzie się spotkanie ze znanym prezenterem i autorem książek podróżniczych.

W dniach od 2 do 5 listopada 2011 r. odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu jazzowego 4th AZOTY TARNÓW INTERNATIONAL JAZZ CONTEST. Eksplozja ekspresji klimatów jazzowych, od brzmień przepełnionych rockiem do nastrojonych folkiem jazzowych interpretacji, stanowi wizytówkę tegorocznej imprezy. Gwiazdą Festiwalu będzie jeden z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych na świecie Billy Harper, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął nestor polskiego jazzu Jan Ptaszyn Wróblewski.

Miasto Tarnów wspólnie z impresariatem Zrób Kabaret oraz TVP organizuje Kabaretową Noc Listopadową - jedną z najważniejszych i najchętniej oglądanych imprez kabaretowych. Transmitowana na żywo przez TVP2 wieczorem 11 listopada impreza stanowi dla widzów doskonałą alternatywę wobec transmisji związanych ze Świętem Niepodległości.

Po podróżach i licznych występach w Kraju, już 26 (środa) i 27 (czwartek) października 2011 r., o godz. 18.00, na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, odbędą się pokazy spektaklu „Ballada o Wołyniu”.

W dniu 3 listopada w sali kina Marzenie w Tarnowie odbędzie się VIII Festiwal Chrześcijańskiej Muzyki Młodzieżowej „Barka 2011”. Organizatorami festiwalu są Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy I LO.

Zachęcamy do zapoznania się z obszerną wideorelacją z wernisażu wystawy. 4 listopada 2011 upłynęło 80 lat od momentu gdy Kazik Nowak rozpoczął swoją słynną podróż.

Jazzowe wydarzenie roku w Tarnowie! W dniach od 2 do 5 listopada 2011 r. odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu jazzowego 4th AZOTY TARNÓW INTERNATIONAL JAZZ CONTEST. Eksplozja ekspresji klimatów jazzowych, od brzmień przepełnionych rockiem do nastrojonych folkiem jazzowych interpretacji, stanowi wizytówkę tegorocznej imprezy. Gwiazdą Festiwalu będzie jeden z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych na świecie Billy Harper. Festiwal odbywa się pod patronatem m.in prezydenta Ryszarda Ścigały, posłanki na sejm RP Urszuli Augustyn i ministra skarbu Aleksandra Grada.

Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx i tarnowska grupa MONK to gwiazdy koncertu dobroczynnego „Tarnowianie – ludzie wielkiego serca”. Odbędzie się on w czwartek, 3 listopada 2011 r. o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup protezy dla chłopca cierpiącego na nowotwór kości oraz na rehabilitację dzieci z niepełną sprawnością.

W piątek 14.11 Ambasador Tarnowa Wilhelm Sasnal otworzy wystawę w niezwykle prestiżowej londyńskiej Whitechapel Gallery. Wystawa, jak dotąd najszersza, zorganizowana jest w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Niemal tradycją stało się, że premiery płyt Wojtka Pilichowskiego odbywają się w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Tak będzie i tym razem. Ponownie pobudzone do życia fantastyczne trio jednego z najlepszych polskich basistów TTr2 powraca na trasę koncertową z najnowszym wydawnictwem DVD „Koncert PiR2 Muzyczna Owczarnia" . Jest to zapis wydarzeń muzycznych z listopada 2010 r., obrazujących ośmioletni dorobek zespołu.

Archiwalne