TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już od poniedziałku w Gemini Park Tarnów obejrzeć można dwie nowe wystawy autorstwa znanego fotografika i fotoreportera Pawła „Topola” Topolskiego. „Galeria w Galerii” to tym razem ponad dwadzieścia portretów kobiet zatytułowana „Tarnowianki” oraz niezwykła dokumentacja powstawania Centrum Handlowego począwszy od 2005 roku.

Harry, Ron i Hermiona wyruszają na niebezpieczną podróż, w celu poszukiwaniu Horkruksów. Nie mają pojęcia, gdzie mogą być, lecz nikt im nie może pomóc - zdani są tylko na siebie.

W dniach od 27 do 30 października 2010 r. Tarnów gości trzecią edycję międzynarodowego festiwalu jazzowego 3rd TARNÓW INTERNATIONAL JAZZ CONTEST. Popularyzacja jazzu w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów oraz wsparcie edukacji i promocji młodych muzyków rozpoczynających swoją karierę na scenie jazzowej, to główne cele Festiwalu.

Zapoznaj się z repertuarem kina Millennium od 29.10 do 4.11

Lista tarnowskich propozycji kulturalnych na listopad jest imponująca. Zapoznaj się z ofertą obejmującą wiele dziedzin sztuki.

Zapoznaj się z propozycjami kina Marzenie.

Teatr im. L. Solskiego na listopad przygotował dwie premiery. Tarnowska widownia po raz pierwszy obejrzała "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego. Przed nami jeszcze premiera "Przyjaznych dusz" Pam Valentine. Teatralny kalendarz na listopad jest ponadto wypełniony sztukami, które już zadomowiły się na tarnowskiej scenie.

"Moja Afryka" - spotkanie z cyklu "... za horyzont domu". Gościem będzie Krystyna Choszcz. Podczas spotkania wystawa fotografii Kingi Choszcz i projekcja filmu "Afrykański sen" - 29 października 2010r., godz. 19.00 MCK. Wstęp wolny.

Tych, którzy uwielbiają fantastykę i tych, którzy się jeszcze z nią nie spotkali, serdecznie zapraszamy na dziesiąty, jubileuszowy trzydniowy konwent Tarnowskie Spotkania z Fantastyką ALCHEMIKON. Impreza potrwa od 29 do 31 października 2010 r. w kawiarni Alchemik w Tarnowie.

W piątek 29 października, w Galerii Miejskiej w Tarnowie o godz. 18.30 odbędzie się finisaż projektu Alfabet polski 2: Olaf Brzeski, Krzysztof Kaczmarek, Dominik Lejman, Anna Molska, Katarzyna Przezwańska.

Archiwalne