TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowian portret własny, czyli co wiemy o sobie samych, dowiemy się w najbliższy poniedziałek, 6 lutego, podczas wystawy w tarnowskim teatrze. Wernisaż wystawy prac Piotra Wątroby „Zbiorowy Wielkoformatowy Portret Tarnowian” rozpocznie się o godz. 17:00.

Już jutro, 25 stycznia, w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wykład dr Moniki Rydiger  „Sztuka a Holokaust”. Prelekcja związana jest obchodzonym 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Początek spotkania o godz. 17. 

Można jeszcze kupić bilety na spektakl „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu artystów Teatru Maska z Rzeszowa.  Przygody dziecięcego bohatera będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce 5 lutego o godz. 15:00.  

Już w najbliższy piątek, 20 stycznia, będziemy mogli wyruszyć w podróż w czasie do lat 60 - tych. Stanie się tak za sprawą wystawy „I w Tarnowie fruwały marynary – czyli od big beatu do rapu”, która odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. 

Można już odbierać bezpłatne wejściówki na recital śpiewaczki Klaudii Korzeniewskiej, który odbędzie się w sobotę, 21 stycznia.  Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć utwory o miłości i nienawiści. Początek o godz. 18:00.

Tarnowski aktor pokieruje sceną „Solskiego” od czerwca, ma on zastąpić obecnego dyrektora Jakuba   Porcari, który swoja funkcję pełnił od 2014 roku. O zmianach mówiło się już od jakiegoś czasu, teraz znamy nazwisko kandydata.

Utwory z nowej płyty „Mury” Michała Książka będzie można usłyszeć w tarnowskim teatrze już 22 stycznia. Koncert połączono ze spotkaniem z rodzinami byłych więźniów obozu koncentracyjnego Ravensbruck. Początek o godz. 18.00. 

Sztuka „Gdzie jest babcia”? autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej połączona z zabawą karnawałową dla całej rodziny to propozycja Teatru im. Ludwika Solskiego na spędzenie sobotniego popołudnia, 21 stycznia. – Serdecznie zapraszamy do świętowania Dnia Babci i Dziadka całymi rodzinami w tarnowskim teatrze i przekazania sobie pięknego prezentu, jakim jest wspólnie spędzony czas - zachęca Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni. 

„Pociąg do opowieści”, pierwsza książka dla dzieci, wydana przez BWA w Tarnowie, została nagrodzona w prestiżowym konkursie „See and Say”. Wyróżnienie w kategorii "Grafic Design, Ilustracja" zdobyła Maja Starakiewicz, autorka projektu książki, studentka grafiki na ASP w Krakowie, tarnowianka.

Wzorem lat ubiegłych Tarnów po raz kolejny będzie przystankiem eliminacyjnym do 33. Przeglądu Kabaretów PAKA. Przedbiegi regionalne odbędą się 21 stycznia w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Dzień później na scenie kina Marzenie wystąpią Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz i żeński Kabaret A Jak!

Archiwalne