TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

PAKAdemia po raz kolejny zawita do Tarnowa. Wzorem lat ubiegłych w mieście odbędą się eliminacje regionalne do 32. Przeglądu PAKA. Festiwal kabaretowy w mieście rozpocznie się 5 lutego i potrwa dwa dni. 

O odkrywaniu intrygi i czytaniu kryminałów mówił między innymi Piotr Liana, autor powieści „Persona non grata”, podczas wieczoru autorskiego w tarnowskiej bibliotece 21 stycznia. Spotkanie było jednocześnie promocją książki. „Persona non grata” to debiut literacki pochodzącego z Gorlic farmaceuty. 

Kolejne w tym roku spotkanie autorskie i promocję książki zaplanowała na 26 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna. Tym razem w Galerii Niebieskiej uczestnicy będą mogli poznać publikację Lidii Luchter-Krupińskiej „Róża z dębińskiego zamku”.

Pierwsze w nowym roku spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęcone będzie autorowi książki „Persona non grata”. Piotr Liana będzie gościem Galerii Niebieskiej 21 stycznia o godz. 17.00.

36 obrazów autorstwa Elżbiety i Witolda Pazerów można oglądać w galerii „Piwnica pod trójką” Muzeum Okręgowego. Prace pochodzą z okresu ostatnich 10 lat działalności malarzy i mają charakter pejzażowy. Połowę obrazów namalował Witold Pazera, połowę jego żona Elżbieta. Podczas wernisażu, 12 stycznia, artyści opowiadali m.in. o tym, jak powstała wystawa „Razem i osobno”.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Małej Orkiestry Smyczkowej pod kierunkiem Angeliny Kierońskiej oraz solistów będzie można posłuchać już jutro, 13 stycznia, w Pałacu Młodzieży. Pierwszy występ rozpocznie się o godz. 11.00. Drugi z kolei zaplanowano na godz. 17.00.

Festiwal Górnolotni już po raz trzeci zawita do Centrum Sztuki Mościce. Miłośnicy gór będą mogli wysłuchać prelekcji podróżników oraz obejrzeć filmy o ludziach, którym niestraszne są wyzwania i zmagania z żywiołem. Gościem tegorocznej edycji będzie Steph Davis, jedna z czołowych wspinaczek światowego formatu.

Koncert muzyki akordeonowej „Świat harmonii” to pierwsza w nowym roku propozycja Zespołu Szkół Muzycznych  skierowana do mieszkańców Tarnowa.  Wydarzenie zaplanowano 14 stycznia o godz. 18.00  w Sali Lustrzanej.

Nowy i energetyczny program koncertowy zaprezentuje w Tarnowie Piotr Wojtasik. Muzykowi towarzyszyć będą Viktor Tóth, który zagra na saksofonie, Michał Barański, który pomuzykuje na kontrabasie oraz Eric Allen grający na perkusji. Koncert odbędzie się w piwnicach TCK 29 stycznia. Początek o godz. 19.30. 

Kwintet wokalny MONK ma już dwadzieścia lat. Koncert jubileuszowy muzycy zagrali w minioną niedzielę, 10 stycznia, w tarnowskim teatrze. Obok standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej, zespół zaprezentował nowy program ze składankami najpopularniejszych piosenek polskich artystów. 

Archiwalne