TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Koncert noworoczny oraz koncert solistów i kameralistów szkół II stopnia to dwa muzyczne wydarzenia, na które zapraszają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych W Tarnowie.

Do rozpoczęcia ferii w regionie tarnowski zostało już tylko cztery tygodnie. Wielu rodziców zastanawia się jak zagospodarować czas wolny swoim pociechom. Sposób na kreatywne i aktywne ferie dla młodych tarnowian ma Teatr im. Ludwika Solskiego. 

Bartosz Baran „Bibro” – rocznik 1981. Pochodzi z wielodzietnej, ubogiej rodziny z Tarnowa. W roku 2001 ukończył Technikum Budowlane w Tarnowie, a obecnie jest liderem Ośrodka Młodzieżowego „Przystań”. Ma za sobą tak wiele trudnych doświadczeń, że starczyłoby na kilka młodzieńczych życiorysów

Przygoda, ryzyko i adrenalina na najwyższym poziomie, największe nazwiska w tym sporcie, niesamowite osobowości, fascynujące historie i piękne ujęcia z niezwykłych miejsc w górach na całym świecie. Również wystawy, publikacje książkowe oraz wykłady o bezpieczeństwie w górach.

Spotkanie, które zaplanowano na najbliższy czwartek (22 stycznia) rozpocznie się mszą św. w Kościele xx. Filipinów o godz 9:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia SIÓDEMKA w Auli Wyższego Seminarium Duchownego przedstawią Jasełka – „Narodziła się maleńka Miłość”. Zaplanowano także wspólne kolędowanie i składanie życzeń. 

"Układ" Michała Kotańskiego jest pierwszą na świecie sceniczną wersją powieści amerykańskiego pisarza i reżysera Elii Kazana. To opowieść o kapitalizmie i rzeczywistości zdominowanej przez pieniądz.

W dobrze opowiedzianej historii tkwi wielka siła. Może uratować opowiadającego z niejednej trudnej sytuacji, obudzić marzenia lub popchnąć do działania słuchacza... Dobrą historię można opowiedzieć na wiele sposobów, a każdy z nich będzie równie interesujący.

Uwaga, Konkurs. Specjalnie dla naszych internautów mamy jedno podwójne zaproszenie na ten spektakl. Otrzyma je osoba, która, jako pierwsza wyśle maila wraz ze swoimi danymi kontaktowymi po godzinie 18:00, w dniu 15 stycznia na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl

Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Centrum Sztuki Mościce pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Tarnowskie „Muzeum jednodniowe” organizowane jest we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, gdzie do 8 marca prezentowana jest wystawa „Mit Galicji”, jedna z najważniejszych ekspozycji przygotowanych przez tą instytucję. 

Tarnowskie Centrum Kultury na samym początku nowego roku 2015 zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Tomaszewskiego. Wernisaż wystawy „Sugar Town” odbędzie się 7 stycznia o godzinie 18.00. Otwarciu towarzyszyć będzie spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, które poprowadzi historyk sztuki Marek Grygiel. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego o autorze, „Czarna Skrzynka” 80’ w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego i Daniela Garncarka.

Archiwalne