TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Łukasz Orbitowski, prozaik i felietonista, będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie autorskie odbędzie się 14 grudnia w czytelni czasopism przy ul. Krakowskiej. Początek o godz. 17.00.

Dwie wystawy związane z ubiorem i tkaniną będzie można oglądać w Centrum Sztuki Mościce. Wernisaż ekspozycji „Studium Materii" Anny Kuźmitowicz oraz „Nostalgia” Anny Świętek i Anny Lejpold odbędzie się 10 grudnia. Początek o godz. 18.30.

Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury opanuje rock and roll. Jednego wieczoru na scenie pojawią się dwie energetyczne kapele - K.A.C i Mercurius. Koncert odbędzie się w piątek, 14 grudnia. Start o godz. 20.00.

Kolejne spotkanie autorskie w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej już w najbliższy wtorek, 4 grudnia. Tym razem rozmowy dotyczyć będą najnowszej książki Wojciecha Bonowicza „Andrzej Bursa. Dzieła (prawie) wszystkie”.

Wojtek Pilichowski, wirtuoz gitary basowej, ponownie zagra w Tarnowie. Tym razem muzyk zaprezentuje swój najnowszy materiał, który jesienią ukazał się na płycie „Vandal”. Koncert w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się 8 grudnia. Początek o godz. 20.00.

Kolejne spotkanie z cyklu „Za horyzont domu” odbędzie się 14 grudnia w Centrum Sztuki Mościce. Tym razem gościem specjalnym wydarzenia będzie przewodniczka wypraw -  Katarzyna Mazurkiewicz, która opowie o trzech dawnych królestwach leżących w indyjskiej części Himalajów: buddyjskich Ladakhu i Zanskarze oraz muzułmańskim Kaszmirze.

Gitarowe spotkanie dwóch muzycznych osobowości Andrzeja Krzywego (z zespołu De Mono) i Wojtka Klicha odbędzie się 12 grudnia w Centrum Sztuki Mościce. W programie znalazły się m.in. znane i lubiane piosenki obu muzyków, wyśpiewane i zagrane na dwóch gitarach akustycznych. Początek koncertu o godz. 19.00

Pięć lat temu założyła serwis KADR. W tym czasie udokumentowała setki wydarzeń w Tarnowie. Teraz wybrane z nich chce pokazać jeszcze raz. Mowa o Lidii Jaźwińskiej i jej wystawie fotografii. Wernisaż ekspozycji odbędzie się już dziś, 29 listopada, w restauracji Stara Łaźnia. Początek o godz. 19.00.

Kolejna gratka dla sympatyków sztuki. Tym razem swoje prace zaprezentuje Agnieszka Lech – Bińczycka. Wystawę grafik artystki będzie można podziwiać w galerii Zespołu Szkół Plastycznych od 30 listopada. Wernisaż zaplanowano dzień wcześniej, 29 listopada. 

Wystawę malarstwa Barbary Kędzior pt „Afirmacja” będzie można oglądać w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wernisaż odbędzie się w środę, 28 listopada. Początek o godz. 17:30.

Archiwalne