TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już za kilka dni będziemy obchodzić Święto Miasta Tarnowa. Wśród atrakcji znalazły się plenerowe koncerty oraz spektakl muzyczny. Serdecznie zapraszamy do Amfiteatru oraz na Rynek.

We wszystkie czwartki lipca rozbrzmiewać będą niezapomniane złote przeboje lat '60 i ‘70 XX wieku. Wystąpi między innymi zespół ABBA SHOW, MUSIC WAY i BONEY M COVER SHOW. Trzeci lipcowy wieczór będzie okazją do prywatki pod rozgwieżdżonym niebem. Koncerty odbędą się 5, 12, 19, 26 lipca o godz. 20.30 na tarasie Centrum Sztuki Mościce.

Przed nami ostatnia premiera w sezonie pod hasłem „Kobiety o kobietach”. „Heroiny” to tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu reżyserki Agaty Biziuk, napisanego specjalnie dla tarnowskiej sceny z okazji 100 rocznicy nadania kobietom praw wyborczych w Polsce.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zdobyli Nagrodę Publiczności na Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra 2018. Film „Les Tulipes Jaunes” (Żółte tulipany) jest inspirowany książką „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a nakręcony został w przestrzeniach tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

 

Podczas odbywającego się w Sopocie 45. Forum Wokół Kina (4-7 czerwca) już po raz drugi przyznano nagrody w sześciu kategoriach dla dystrybutorów i właścicieli kin, osiągających najlepsze wyniki w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych.

Czterdziestu sześciu pianistów z czternastu krajów będzie gościć w Tarnowie w ramach I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Józefa Władysława Krogulskiego. Dyrektorem artystycznym i inicjatorem konkursu jest pochodzący z Tarnowa Krystian Tkaczewski, wirtuoz fortepianu, laureat wielu konkursów pianistycznych.

 

W najbliższy poniedziałek (11 czerwca br.) zapraszamy na wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”. Początek spotkania o godzinie 18:00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3. Wstęp wolny.

W Galerii HORTAR już za kilka dni będzie można obejrzeć wystawę malarską Teresy Wallis-Joniak. Artystka uprawia malarstwo pejzażowe i rodzajowe, należące do nurtu Koloryzmu. Wernisaż zaplanowano na czwartek (7 czerwca), na godz. 17.00.

W najbliższa środę o godz. 18.00 w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Agnieszki Traczewskiej „Powroty”, która jest jednym z wydarzeń tegorocznych obchodów Dni Pamięci Żydów Galicyjskich Galicjaner Sztetl. Wernisaż i spotkanie z autorka poprowadzi Adam Bartosz.

Muzyczny autobus ponownie wyruszył w trasę po Polsce! Na jego dachu wystąpi jeden z najbardziej charyzmatycznych raperów – Quebonafide. Artysta zaprezentuje utwory z albumu „Egzotyka”. W ramach trasy autobus zatrzyma się w 8 miastach, a jednym z nich jest Tarnów!Koncert odbędzie się 5 czerwca na tarnowskim Rynku o godz. 20.30 Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Archiwalne