TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Tarnów coraz bardziej akademicki

Tarnów coraz bardziej akademicki

Blisko dziesięć tysięcy studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Tarnowie. Hucznie inaugurację obchodziła Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna, która w związku z jubileuszem piętnastolecia działalności, zorganizowała III Międzynarodową Konferencję Naukową „Determinanty rozwoju gospodarczego.

Aspekty mikro i makroekonomiczne. Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Tarnowa. W czasie uroczystej inauguracji Gospodarz Tarnowa został odznaczony złotym medalem Bene Merito.

MWSE przygotowała tysiąc pięćset miejsc dla studentów studiów dziennych i około pięciuset dla studiujących zaocznie. Ośmiuset żaków podejmie natomiast naukę w tarnowskiej WSB, ponad pięciuset w filii Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Czterdziestu jeden mężczyzn, nie licząc studentów świeckich, będzie się uczyło w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Zajęcia zainaugurowali również uczestnicy działających od lat w Tarnowie, Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Po raz pierwszy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczną się w tym roku akademickim studia magisterskie. Tam studiować będzie blisko dwa tysiące studentów, w tym około tysiąca pięciuset na studiach dziennych. To o kilkaset osób więcej niż poprzednio. 22 lipca br. decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, PWSZ otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku „filologia polska”.

Znaczniki

Archiwalne