TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Ruszyły zapisy na studia w PWSZ

Ruszyły zapisy na studia w PWSZ

Ruszyły zapisy na studia w PWSZ

Zakończyła się rekrutacja podstawowa na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. O prawo studiowania w niej ubiegało się w tym roku niemal dwa tysiące kandydatów - najwięcej od lat. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała do przyjęcia niemal 1500 osób na studiach stacjonarnych i ponad 400 na niestacjonarnych.

Władzie tarnowskiej uczelni nie kryją zadowolenia z efektów naboru. – Kolejny rok z rzędu notujemy wzrost liczby osób zainteresowanych studiowaniem w PWSZ w Tarnowie. To z jednej strony powód do radości, a z drugiej potwierdzenie, że nasza systematycznie poszerzana oferta edukacyjna trafia w potrzeby młodych ludzi – mówi prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ, dr Małgorzata Martowicz.

Tak duże zainteresowanie oznacza, że tarnowska uczelnia uruchomi w najbliższym roku akademickim naukę na wszystkich dwudziestu kierunkach. Najwięcej chętnych starało się o przyjęcie na: administrację, ekonomię, filologię angielską, pielęgniarstwo, informatykę, pedagogikę i fizjoterapię. – Duża liczna chętnych na tych kierunkach nie zaskakuje. To nasze coroczne „hity”. Mnie osobiście niezwykle ucieszył wzrost zainteresowania kierunkami oferowanymi przez Instytuty: Politechniczny oraz Matematyczno-Przyrodniczy, a także dobre wyniki rekrutacji na kierunkach humanistycznych – dodaje dr Małgorzata Martowicz.

Od wczoraj w tarnowskiej PWSZ rozpoczęły się zapisy dla osób zakwalifikowanych na studia – potrwają one do 10 sierpnia. – To ostatni warunek zostania studentem. Do wszystkich zainteresowanych wysłaliśmy mejle ze stosowną informacją, szczegóły dotyczące zapisów znaleźć można także na naszej stronie internetowej www.kandydat.pwsztar.edu.pl - kończy dr Martowicz.

W dniach 1-14 września w PWSZ odbędzie się nabór uzupełniający. To, na jakich kierunkach zostanie on przeprowadzony zależy od efektów trwających właśnie zapisów. Pełna ich lista opublikowana zostanie po 10 sierpnia na stronie www.pwsztar.edu.pl.

(sm)