TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Piłkarze XVI LO wicemistrzami Polski

Piłkarze XVI LO wicemistrzami Polski

Piłkarze XVI LO wicemistrzami Polski

Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zajęli drugie miejsce w turnieju sześcioosobowej piłki nożnej odbywającym się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Klas Mundurowych w Grach Zespołowych. Zawody rozegrane zostały na obiektach Warszawskiej Akademii Sztuk Wojennych.

W turnieju rywalizowało dziewiętnaście drużyn z całej Polski. Ekipa tarnowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego, po wyjściu z grupy eliminacyjnej, pokonała w ćwierćfinale 2-0 ZS nr 2 Pabianice, a w półfinale wygrała po rzutach karnych (w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1-1) z ZSZ Góra Kalwaria. Zwycięska seria tarnowian zakończyła się dopiero w finale, w którym drużyna XVI Liceum Ogólnokształcącego przegrała po rzutach karnych z LXII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

Tytuł wicemistrzów Polski wywalczyli: Marek Barszcz, Jakub Bąk, Sławomir Chrabąszcz, Karol Gucwa, Jakub Łątka, Mieszko Paluchowski i Konrad Tomasik. Trenerem „srebrnej” drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego, Bartosz Dąbrowski.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne