TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Do udziału w bezpłatnych, kwalifikacyjnych kursach zawodowych zachęca Zespół Szkół Budowlanych. Dwa proponowane kursy obejmują takie umiejętności jak wykonywanie robót murarskich i tynkarskich, a także sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej. Zajęcia będą odbywać się wieczorowo lub weekendowo, w zależności od preferencji grupy uczestników.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe u zagranicznych pracodawców. Szkoła będzie realizować projekt „Praktyka u europejskiego pracodawcy”, który będzie dofinansowany z funduszy unijnych.

Ci, którzy wciąż nie zdecydowali o podjęciu studiów, mają na to czas do 17 września. Z początkiem przyszłego miesiąca rusza druga tura rekrutacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Na chętnych czekają miejsca na wszystkich kierunkach.

Jak poinformowali przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, 1523 osoby wzięły udział w pierwszym naborze na studia. Z takiego zainteresowania cieszy się kadra uczelni, podkreślając, że mimo niżu demograficznego, liczba chętnych do podjęcia studiów w murach tarnowskiej uczelni jest podobna do tej sprzed roku.

Znaczniki

Archiwalne