TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Tarnowska PWSZ konsekwentnie wzbogaca ofertę kształcenia proponując kandydatom na studia nowe specjalności w ramach prowadzonych kierunków. Dzięki zatwierdzonym przez Senat zmianom w planach studiów, studenci rozpoczynający I rok w roku akademickim 2013/2014 będą mogli wybierać spośród 16 kierunków i 23 specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

W poniedziałek 24 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2013/2014. Dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na I rok studiów uczelnia przygotowała 1772 miejsca, w tym 1332 na studiach stacjonarnych i 440 na studiach niestacjonarnych. Rekrutacja potrwa do 19 lipca br.

12 czerwca w sali krakowskiego Muzeum Manggha, najwybitniejsi stypendyści V edycji Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych odebrali certyfikaty przyznawane przez marszałka Małopolski Marka Sowę. Spośród 530 tegorocznych laureatów programu certyfikat otrzymało 37 uczniów. To ci, którzy mają najlepsze wyniki w konkursach, olimpiadach i turniejach wojewódzkich i centralnych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie we współpracy z Polsko Chińską Fundacją Promocji Kultury i Sztuki  DONG FENG   jako jedna z niewielu  uczelni w Polsce rozpoczyna od roku akademickiego 2013/14 studia podyplomowe - Prowadzenie działalności gospodarczej w Chinach. 

3 czerwca 2013 roku w Warszawie odbyła się konferencja „Nauka, Edukacja, Technologie- dobre praktyki Cyfrowej Szkoły” upowszechniająca projekt Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno–przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniach 6 – 7 czerwca 2013), w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach ul. Kwiatkowskiego 17, odbędzie się święto techniki czyli Dni Techniki.

Znaczniki

Archiwalne