TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Blisko 280 uczniów, głównie gimnazjalistów, weźmie udział w Rajdzie Sanguszków, który zaplanowano 1 czerwca. Piechurzy wyruszą o godz. 8. spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej i będą mieli do pokonania 9-kilometrową trasę. Zwieńczeniem imprezy będzie grill i potańcówka w Parku Sanguszków.

Liceum od kuchni? To propozycja IV Liceum Ogólnokształcącego, które w najbliższą środę, 31 maja, organizuje dzień otwarty szkoły. Jak zapowiadają organizatorzy, wydarzenie utrzymane będzie w konwencji… filmowej.

Uczniowie z klasy 3B Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie zajęli drugie miejsce w województwie i 12. pozycję w kraju w międzynarodowym konkursie „Matematyka Bez Granic”. W konkursie rywalizowało 281 klas gimnazjalnych ze 136 polskich szkół.

Kto został mistrzem słowa w tegorocznej edycji Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich? Okazuje się, że najlepsi mówcy to uczniowie, którzy reprezentowali Gimnazjum nr 6. W finałowym starciu pokonali gimnazjalistów placówki przy ul. Kopernika. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego.

Naszym absolwentom łatwiej będzie zdobyć zawód – zapowiadają przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Placówka właśnie podpisała porozumienie o współpracy z firmą ZWRI, które ma zapewnić skuteczną edukację branżową i zawodową dla uczniów.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Włóczykije, czyli młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, należąca do koła PTTK, udali się tym razem w duchową wędrówkę do Sanktuarium w Kałkowie-Godowie. W pielgrzymce wzięło udział 120 osób.

Jak dbać o ochronę środowiska i walczyć o lepszy wygląd miasta – zastanawiali się uczniowie, którzy postanowili wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Radę Osiedla „Starówka”. Zadaniem uczestników było zwrócenie uwagi na problem odpadów z gum do żucia, szpecących Starówkę.

Blisko 40 osób z całej Polski weźmie udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej dla niesłyszących i słabosłyszących, który tym razem odbędzie się w Tarnowie. Temat tegorocznej edycji to „Drogi Polaków do Niepodległości”.

Kadra Zespołu Szkół Technicznych zdobywała doświadczenia zawodowe w portugalskiej Bradze. Wyjazd  odbył się w ramach europejskiego projektu PO WER, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mogą poznać najnowsze technologie, wykorzystywane przez zagranicznych pracodawców.

W Tarnowie już po raz trzeci odbędzie się konferencja naukowa „Relacja uczeń – nauczyciel”. 18 maja w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń pedagogiczno-wychowawczych. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

Znaczniki

Archiwalne