TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Filip Olszówka, Mateusz Banaś oraz Nils Drabik wygrali Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i dzięki temu pojadą do Brukseli. Konkurs odbył się 28 kwietnia w ramach IX Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej.

Gra terenowa, w której dzieci i młodzież niepełnosprawna miała okazję zapoznać się z historią i zabytkami Tarnowa, odbyła się w Tarnowie po raz trzeci. Spotkanie 28 kwietnia zorganizowało koło PTTK „Włóczykije”. Celem imprezy była integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną z różnych środowisk oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Wzięło w niej udział 90 osób.

Pokaz mody i fryzur z udziałem podopiecznych tarnowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej zdominowały wydarzenia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego podczas dni otwartych szkoły 28 kwietnia.

Exploratorium czyli mobilne studio badawcze dla dzieci zostanie otwarte 8 maja na terenie Centrum Sztuki Mościce. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

„Marzenia do spełnienia” to hasło przewodnie XIV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2. Turniej wiedzy odbędzie się 7 maja i skierowany jest do uczniów klas IV-VI tarnowskich szkół podstawowych. Rozpoczęcie o godz. 9:00.

Prelekcja ,,Pasje artystyczne – w pracy i życiu codziennym”, spektakl autorski klasy teatralnej ,,Królowa śniegu” oraz gry interpretacyjne „Aktorem się jest na co dzień i od święta” to najważniejsze atrakcje szkolnych warsztatów teatralnych. Szkolenie talentów aktorskich odbędzie się 29 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Potrawy z tzw. "czarnej skrzynki" przygotowywali uczestnicy siódmej edycji konkursu "Black box - moje wyzwania". Kulinarne rozgrywki odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z Tarnowa i okolic.

Powstanie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, ruch oporu i akcja skierowana przeciw okupantowi w okresie II wojny światowej to tematy, które poruszył w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych pułkownik Jerzy Pertkiewicz. W spotkaniu uczestniczyło niemal 120 uczniów. 

Recital m.in. Bacha, Paderewskiego, Bernsteina zaprezentują uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych. Koncert dyplomowy odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16:30 w Sali Lustrzanej. Jest to kolejna odsłona projektu „Estrada Młodym”. 

Szkoła Podstawowa nr 8 jako jedyna w Małopolsce bierze udział w nowatorskim projekcie „Design Dla Szkół”. Celem programu jest przekazanie uczniom rzetelnej wiedzy o innowacyjnej architekturze. 

Znaczniki

Archiwalne