TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W Zespole Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka" odbył się Międzyszkolny Finał Turnieju Gry Planszowej Dobble „Mistrz Spostrzegawczości".

Rektor i Kanclerz Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie zapraszają na obchody Dnia Europy, które odbędą się dnia 8 maja 2014 roku, w budynku Uczelni przy ul. Waryńskiego 14 w Tarnowie, w sali nr 19, w godzinach 11.00 – 14.00

Przed świętami Wielkanocnymi, powróciła z Węgier grupa dwunastu uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego. Sześciu elektryków i tyleż samo elektroników z klas drugich Technikum nr 1 pod opieką dwu nauczycieli odbywało staż zawodowy w Veszprém, mieście partnerskim Tarnowa.

Zespół Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie - Mościcach to jedna z najlepszych szkół technicznych w mieście. W tegorocznym rankingu Tygodnika "Perspektywy" Technikum nr 1 wchodzące w skład Zespołu, znalazło się na pierwszym miejscu w Tarnowie oraz na siedemnastym w województwie małopolskim. Uczniowie ZST odnosząc kolejne sukcesy w olimpiadach naukowych potwierdzają zasadność wysokiej pozycji szkoły w rankingach.

Instytut Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych studiowaniem na kierunkach artystycznych (wzornictwo, grafika) na bezpłatne konsultacje przygotowujące do egzaminów wstępnych.

II LO zakwalifikowało się do Fazy Finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich 2014.

Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego we współpracy z Małopolską Szkołą Wyższą Wydział Nauk Stosowanych w Tarnowie, ul. Mościckiego 27 zapraszają na studia podyplomowe z dziedziny finansów i rachunkowości, przedsiębiorczości dla nauczycieli i inne. 

II LO zakwalifikowało się do Fazy Finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich 2014. Drużyna, która w sezonie 2012/2014 wygrała Tarnowską Ligę Debatancką, w Poznaniu stoczyła trzy pojedynki, wszystkie wygrywając. Tym samym II LO zajęło pierwsze miejsce w swojej grupie. Finał już 9 kwietnia.

Już po raz trzeci Studenckie Koło Naukowe MANAGER działające  przy Zakładzie Ekonomii, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, organizuje studencką konferencję naukową pn. „Konsument XXI – myślę i kupuję.” . Wydarzenie to zaplanowane jest na 9 kwietnia 2014 roku, w murach PWSZ w Tarnowie.

Po raz drugi w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum STO odbył się „Szkolny Dzień Promocji Zdrowia”, który został zorganizowany w ramach działań szkoły promującej zdrowie. Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie.

Znaczniki

Archiwalne