TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Po raz kolejny, Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego został zaproszony do udziału w targach edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Krakowie, gdzie Technikum Nr 1 prezentowało swoje osiągnięcia oraz kierunki kształcenia.

W ramach międzynarodowego projektu Comenius - „Uczenie się przez całe Zycie” uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w dniach od 5 do 10 marca uczestniczyli w spotkaniu partnerskim w Sardoal w Portugalii.

W auli Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie – Mościcach, Technikum Nr 1 wraz z firmą Motorola Solutions Systems Sp. z o.o., zorganizowały warsztaty techniczne mające przybliżyć uczniom szkół ponadgimnazjalnych tematykę programowania mini robotów.

Galą otwarcia, która odbyła się w sobotę 15 marca w Teatrze im. Ludwika Solskiego, rozpoczął się w Tarnowie Tydzień Kultury Chińskiej. Jest to pierwsza tego typu impreza w Tarnowie, a jej organizatorami są III Liceum Ogólnokształcące oraz tarnowska Szkoła Kung-Fu Vo Thuat Thanh Quyen we współpracy z tarnowskim teatrem. Honorowy patronat nad imprezą objął Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zbliża się chwila podejmowania ważnej decyzji o dalszym kierunku edukacji tegorocznych absolwentów gimnazjów. w związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w XI Miejskich Targach Edukacyjnych.

Zakład Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Dni Frankofonii, które odbędą się  od 17 do 19 marca 2014 r. w murach Uczelni.

Mowa o pierwszym, tarnowskim e-magazynie, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia „Kropla Słońca”. Teksty są poświęcone rozwojowi, edukacji oraz psychologii. 

Od 15 do 20 marca III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, we współpracy ze Szkołą Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen, organizuje Dni Kultury Chińskiej.

Agresja wśród dzieci nasila się z roku na rok jak twierdzą pracujący z nimi nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, a nawet rodzice. Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca” organizuje  warsztaty dedykowane nauczycielom wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz rodziców pt.  Trudne dziecko – jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi i konfliktami dzieci, które  odbędą się w Publicznym Przedszkolu nr 34 w Tarnowie (Partner akcji) 06.02.2014 w godz. 16:00-18:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (stowarzyszenie.kroplaslonca@gmail.com)

Znaczniki

Archiwalne